Následuje
FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram

Francouzi chtějí zapomenout a připravit se na Španělsko

Kyjev - Francouzští fotbalisté mají před sebou jasný úkol. Co nejrychleji zapomenout na úterní porážku 0:2 se Švédskem v posledním zápase skupiny D a co nejlépe se připravit na sobotní čtvrtfinále mistrovství Evropy s obhájcem titulu Španělskem.

Francouzští fotbalisté
zdroj: ČTK/AP

Trenéra Laurenta Blanka překvapilo, že již vyřazení Švédové hráli tak dobře. "Byli jsme připraveni na tvrdé utkání, ale nečekali, že bude až tak těžké. Švédsko dalo do utkání všechno, bylo lépe připraveno fyzicky a měli hráče (Zlatana Ibrahimovice), který rozhodl. Tolik faktorů dohromady znamená, že jsme nemohli vyhrát," řekl kouč. Jeho tým prohrál poprvé od září 2010 a po sérii 23 zápasů bez porážky.

Podle obránce Gaëla Clichyho se Francii obtížně držel krok s fyzicky náročným stylem Švédů. "Mohli jsme hrát lépe v obraně a být kreativnější v útoku," konstatoval bek Manchesteru City. Blanc přes zklamání z prohry považuje za nejdůležitější postup ze skupiny, který Francie na velkém turnaji vybojovala po šesti letech. "Hrát teď proti Španělsku pro nás není nejjednodušší. V dalších dnech budeme optimističtější než po zápase se Švédskem a doufám, že v sobotu na tom budeme úplně nejlépe," uvedl Blanc.

Trenér Švédů Erik Hamrén měl po prvním bodovém zisku na Euru smíšené pocity. "Můžeme být spokojeni s vítězstvím proti silnému týmu, který neprohrál 23 utkání. Podali jsme úžasný výkon a měli to, co nám zřejmě chybělo v minulých zápasech. Vrátilo se nám sebevědomí a jsme rádi za naše fantastické fanoušky," prohlásil kouč.

Smutek však podle něj v celém týmu zůstává. "Chtěli jsme zůstat v turnaji o něco déle. Měli jsme ambice postoupit, takže neúspěch pochopitelně dost bolí. To jsme však už věděli před tímto duelem, takže o to větším úspěchem je, že jsme do něj dali tolik," dodal Hamrén. Kapitán Zlatan Ibrahimovic si pochvaloval vítěznou trefu akrobatickým kopem z voleje z 54. minuty. "Povedl se mi fantastický gól. Odehráli jsme výborný zápas, a kdybychom takový výkon podali v prvních dvou utkáních, tak bychom určitě nebyli vyřazeni," řekl.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy