Následuje
Speciál

Dánové už znají nominaci na Euro

Kodaň - Trenér dánské fotbalové reprezentace Morten Olsen zveřejnil konečnou třiadvacetičlennou nominaci na červnový evropský šampionát. Poslední dvě volná místa zaplnili obránce Jores Okore a útočník Nicklas Pedersen, v sobotu dostal dodatečnou pozvánku také brankář Anders Lindegaard.

Radost dánských fotbalistů
zdroj: AP Photo

Devatenáctiletý Okore byl nominován i díky tomu, že ve středu získal premiérový dánský titul s Nordsjaellandem. O pět let starší Pedersen z nizozemského Groningenu uspěl ve fyzických testech, podobně jako osmadvacetiletý gólman Manchesteru United Lindegaard, který se dokázal včas vyléčit z lednového zranění kotníku. Na ME naopak nepojede další náhradník Jannik Vestergaard z Hoffenheimu.

Dánsko se v přípravě utká s Brazílií a Rakouskem, na Euru ho pak v papírově nejtěžší skupině B čeká Nizozemsko, Portugalsko a Německo.

Nominace dánských fotbalistů na ME:

Brankáři: Thomas Sörensen (Stoke/Angl.), Stephan Andersen (Evian/Fr.). Anders Lindegaard (Manchester United /Angl.).
Obránci: Daniel Agger (Liverpool/Angl.), Daniel Wass (Evian), Lars Jacobsen (FC Kodaň), Simon Kjaer (AS Řím/It.), Simon Poulsen (Alkmaar/Niz.), Andreas Bjelland, Jores Okore (oba Nordsjaelland),
Záložníci: Christian Poulsen, Thomas Kahlenberg (oba Evian), William Kvist (Stuttgart/Něm.), Christian Eriksen (Ajax Amsterodam/Niz.), Jakob Poulsen (Midtjylland), Lasse Schöne (Nijmegen/Niz.), Michael Silberbauer (Young Boys Bern/Švýc.), Niki Zimling (Bruggy/Belg.).
Útočníci: Dennis Rommedahl, Michael Krohn-Dehli (oba Bröndby Kodaň), Nicklas Bendtner (Sunderland/Angl.), Tobias Mikkelsen (Nordsjaelland), Nicklas Pedersen (Groningen/Niz.). 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy