Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklotoulky

Criscito nesouhlasí s důvody, kvůli kterým přišel o Euro

Řím - Obránci Domeniku Criscitovi se nelíbí, že kvůli podezření ze zapletení do sázkařského skandálu přijde o mistrovství Evropy. Trenér Cesare Prandelli fotbalistu Zenitu Petrohrad vyřadil z nominace mimo jiné proto, že mohl být kdykoliv povolán k výslechu. Podle Criscita však nic takového nehrozilo. "Státní zástupce řekl mým právníkům, že v nejbližší době vypovídat určitě nebudu, takže nebude problém, když pojedu na Euro," řekl Criscito.

Domenico Criscito
zdroj: GettyImages autor: Claudio Villa

Prandelli vyřadil Criscita poté, co policie v pondělí na reprezentačním soustředění prohledala hráčův pokoj na základě fotografie, na níž byl bek Zenitu spolu s dalšími muži zapletenými do aféry. "Ta fotografie je rok stará, klidně se mě na ni mohli zeptat dřív. Bylo to po derby se Sampdorií a já šel vysvětlit fanouškům náš výkon," řekl bývalý hráč FC Janov.

"Potkal jsem tam Guiseppe Sculliho a jednoho muže, kterého jsem neznal. Ujistil jsem fanoušky, že jsme hráli naplno a odjel jsem domů. Jedna fotka přece není důkaz, že jsem udělal něco nezákonného," uvedl Criscito. Mezi vyšetřovanými se posléze objevil také obránce Leonardo Bonucci, ten však o místo v národním týmu pro šampionát v Polsku a na Ukrajině nepřišel. "Měli bychom jet oba. To, že jsem vyšetřován, ještě neznamená, že jsem vinen," prohlásil Criscito.

Ze zapletení do rozsáhlého skandálu je podezřelý také trenér Juventusu Antonio Conte. Policie zadržela mimo jiné i kapitána Lazia Řím Stefana Mauriho a bývalého záložníka Janova Omara Milanetta. Celkem bylo zatčeno 14 lidí v Itálii a dalších pět v Maďarsku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy