Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
IPPON

Chuligáni dostali první pokuty, činila se UEFA i polské soudy

Varšava - Varšavský soud poslal do vězení na několik měsíců sedm výtržníků, kteří při úterním utkání polských fotbalistů s Ruskem na mistrovství Evropy ve Varšavě vyvolali srážky s policií. Jedná se o dva Rusy, čtyři Poláky a dva Španěly. Nejvyšším trestem je podle agentury PAP odnětí svobody na pět měsíců.

Střet mezi fotbalovými fanoušky Polska a Ruska
zdroj: ČT24

Ve většině případů byli chuligáni odsouzeni k pokutám 500 zlotých (asi 3 000 korun) či podmíněným trestům od tří do dvanácti měsíců. Celkem bylo při násilnostech zadrženo 184 lidí, z toho pětadvacet Rusů. Soud řešil od středy zhruba stovku případů, rozsudků zatím padlo třicet. Ruské násilníky podle varšavského tisku čeká odebrání víz, vyhoštění ze země a zařazení na "černý seznam" osob, které po dobu pěti let nesmějí vstoupit do schengenského prostoru.

Podle varšavské policie si úterní nepokoje vyžádaly několik desítek zraněných včetně 17 policistů. Prohřešky fanoušků při utkání Polska s Ruskem začala řešit i Evropská fotbalová unie UEFA. Zkoumá informace o házení pyrotechniky na hřiště, o transparentech s nepovoleným politickým obsahem a o vniknutí fanoušků na hrací plochu.

Je nám líto, video expirovalo.
Ruské choreo

Disciplinární komise UEFA už dříve rozhodla o potrestání ruského fotbalového svazu za chování fanoušků při úvodním zápase ruských fotbalistů s Českou republikou ve Vratislavi pokutou 120 tisíc eur. A pokud se nepřístojné chování fanoušků bude opakovat, bude Rusko v příští kvalifikaci na Euro 2016 ve Francii automaticky zbaveno šesti bodů.

Podle polského tisku se během utkání Ruska s Českem v hledišti objevily ruské transparenty s nacionalistickým obsahem. Skupina ruských fandů údajně napadla polské pořadatele. Moskevský rozhlas dnes s odvoláním na šéfa ruského fotbalu Sergeje Fursenka oznámil, že fotbalový svaz s trestem podmíněného odebrání bodů nesouhlasí a proti rozhodnutí se odvolá.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy