Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Ondřejem Kúdelou

Blanc doufá, že na další vítězství nebude Francie čekat šest let

Doněck (Ukrajina) - Trenér francouzských fotbalistů Laurent Blanc byl po pátečním utkání mistrovství Evropy s Ukrajinou rád, že jeho tým po šesti letech a osmi zápasech zvítězil na velkém turnaji. Výhra 2:0 nad spolupořadatelem turnaje ho těší, kouč ale zároveň krotí předčasnou euforií. Francie naposledy uspěla 5. července 2006 nad Portugalskem v semifinále mistrovství světa v Německu. Na dalším evropském i světovém šampionátu uhrála shodně pouze jednu remízu a skončila poslední ve skupině.

Laurent Blanc a Andrej Ševčenko
zdroj: ČTK/AP

"Jsme šťastní, že jsme vyhráli, protože to bylo velmi dlouhé čekání. Doufám, že na další vítězství nebudeme čekat tolik let. Pokud ano, tak jsem rád, že tady o tom mohu mluvit, protože do té doby bych byl určitě vyhozen," uvedl na tiskové konferenci Blanc.

Hráčům za dobrý výkon pogratuloval. "Jsem opravdu velmi spokojený. Moje mužstvo sehrálo prvotřídní zápas, byla radost se na to dívat. Klidně jsme mohli vstřelit ještě nějaké další branky. Ale jestli chceme postoupit, musíme dál tvrdě pracovat," upozornil šestačtyřicetiletý trenér, kterému prý pomohlo i nastudování úvodního zápasu Ukrajiny se Švédskem (2:1).

Během téměř hodinového přerušení kvůli silnému dešti v doněcké Donbass Areně se obával, že zápas se už v pátek nedokončí. "Opravdu jsme chtěli hrát a dobře se na to připravovali. Po pomalé půlhodině v zápase s Anglií (1:1) nám tentokrát správný start nedovolilo počasí. Báli jsme, že kvůli stavu hřiště nebudeme moci předvádět svou hru, a pro tento případ jsme měli náhradní plán. Rychle jsme však poznali, že trávník je na tom dobře." dodal Blanc, jehož tým vede skupinu D s čtyřmi body o skóre před Anglií.

Blochin: Euro není ukrajinská liga

Ukrajinský kouč Oleg Blochin se na vynucené přerušení duelu nevymlouval. "Podmínky byly stejné pro oba týmy. Možná si na ně Francouzi zvykli rychleji, protože jsou jedním z nejlepším týmů na světě a spolufavority tohoto turnaje," konstatoval devětapadesátiletý trenér. První poločas podle něj byl vyrovnaný, rozhodla neschopnost domácích zareagovat na dva francouzské góly v druhé půli.

"Jsem spokojen se způsobem naší hry, ale nesplnili jsme vše, co jsme si naplánovali. Výhra nad Švédskem nic neznamenala a bylo chybou myslet si, že už jsme postoupili. Myslím, že někteří hráči takto uvažovali, a já si s nimi budu muset vážně promluvit. Evropský šampionát není ukrajinská liga, musíme hrát skvěle každé utkání," doplnil Blochin. Jeho tým potřebuje k postupu do čtvrtfinále porazit v úterním zápase Anglii.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy