Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Severní Makedonie - Chile

Bílek: Nemám obavy, že by porážka narušila náladu v týmu

Praha - Kouč fotbalové reprezentace Michal Bílek nemá žádné obavy z toho, že by prohra s Maďarskem 1:2 v generálce před mistrovstvím Evropy negativně ovlivnila atmosféru v týmu. Bílka po utkání mrzelo, že se Češi při trvalé převaze nedostali do více šancí, prohru ale prý před šampionátem vnímá jako užitečnou lekci. Hlavně pak první inkasovaný gól, kdy Maďaři na pražské Letné skórovali ve chvíli, kdy si domácí teprve stavěli zeď.

Michal Bílek
zdroj: ČTK autor: Michal Krumphanzl

"Ale nemám obavy, že by to narušilo náladu uvnitř mužstva. Samozřejmě jsme si utkání přáli výsledkově zvládnout, ale doplatili jsme na velmi laciný první gól. I když jsme měli víc ze hry a drželi míč, naše převaha byla jalová. S naší sebedůvěrou to ale nic neudělá," uvedl Bílek po utkání. "Snad bude platit, že špatná generálka rovná se lepší premiéra," řekl.

Hráče po dnešním zápase bude upozorňovat speciálně na situaci před prvním inkasovaným gólem. "Pokud je soupeř faulovaný na naší půlce, musí si nejbližší nás hráč stoupnout před míč, aby soupeř nemohl hned rozehrát. To jsme neudělali a sami se zbytečně dostali pod tlak," řekl Bílek. Český tým v útočné fázi podle něj nebyl dost efektivní. "Musíme být důraznější v koncovce, lépe si kontrolovat náběhy a časování přihrávek," uvedl kouč.

Po duelu s Maďarskem stále řeší poslední otazník ve složení základní jedenáctky. Bílek váhá, jestli do stoperské dvojice vedle Tomáše Sivoka zařadit Romana Hubníka, či Michala Kadlece, který by se jinak mohl vrátit na svoji tradiční pozici na levém kraji obrany. "Ten otazník tam je pořád, nejsem ještě definitivně rozhodnutý. Jinak o sestavě jasno mám," řekl Bílek.

Počítá s tím, že se do zahajovací sestavy vrátí také kapitán Tomáš Rosický, který ani dnes kvůli poraněnému lýtku nehrál. "Jeho stav je velmi dobrý, od pondělí se zapojí do plné přípravy," uvedl Bílek. Maďarský tým slavil výhru nad českými rivaly nezvykle emotivně, byť šlo jen o přípravný duel.

Trenér Sándor Egervári byl šťastný, že maďarský tým téměř po 33 letech ukončil čekání na vítězství ve vzájemných zápasech. "Máme velkou radost. Proti Čechům jsme se soustředili hlavně na obranu a rychlé brejky i proto, že jsme měli problémy se sestavou," řekl Egervári. Potěšil jej i střídající žolík Ádam Gyurcsó, autor vítězné branky z 88. minuty, který dnes navíc debutoval v reprezentaci.

"Když se takhle hráč uvede v reprezentaci, je to skvělý počin," poznamenal Egervári. Český tým prý bude sledovat i na mistrovství Evropy, věří v jeho postup ze základní skupiny. "Skupinu Češi nemají lehkou, ale až se jim vrátí Rosický, jejich síla ještě vzroste. Největší šance dávám Polsku a českému týmu," dodal Egervári.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy