Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ERA Basketball Nymburk - Basket Brno

ME jako odrazový můstek. Můžeme si otevřít bránu do velkého fotbalu, věří Jedlička

V Dunajské Stredě je jedničkou a stejný post mu patří také v české reprezentaci do 21 let, která za dva týdny vstoupí do mistrovství Evropy proti Itálii. Třiadvacetiletý gólman vnímá šampionát také jako šanci odrazit se k prestižnějšímu zahraničnímu angažmá v některé z předních evropských lig.

Martin Jedlička v dresu české reprezentace
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

"Asi nejsem nervózní. Za těch 14 dní se může stát cokoliv, spíš se těším za kluky a až na to společně vyběhneme," řekl Jedlička.

Malé Euro považuje za velkou příležitost z kolektivního i individuálního pohledu. "Může to být pro některé hráče včetně mě brána do velkého fotbalu. Chci tam předvést úspěšný týmový výkon, z něho se můžeme odrazit někam výš. Viděli jsme i v minulosti, třeba na ročníku 92, že hrajou v zahraničí, tak proč bychom nemohli my, když máme dobrý kádr," uvedl příbramský rodák.

"Sen každého fotbalisty i můj je podívat se do zahraničí a hrát nějakou top soutěž. Kdyby to přišlo po Euru, tak byl bych nesmírně rád. Ale na druhou stranu se soustředím i na výkony v Dunajské Stredě. To je můj klub a jsem tady doma," doplnil Jedlička.

Svěřenci trenéra Karla Krejčího v základní fázi ME narazí ještě na domácí Slovinsko a úřadující evropské šampiony ze Španělska. Do čtvrtfinále postoupí dva nejlepší týmy ze skupiny. "Jsou to zvučné jména, ale nemůžete tam jet s tím, že si jenom zahrajeme tři zápasy a pak se rozloučíme. Určitě musíme udělat pro postup maximum. V takto těžké skupině a krátkém turnaji budeme potřebovat taky štěstí. Věřím, že máme kvalitu, abychom šli dal," prohlásil Jedlička.

Za národní tým do 21 let odchytal deset zápasů, ale na přesun do reprezentačního "áčka" i kvůli obrovské konkurenci zatím nemyslel. Možnou cestu do mužstva kouče Jaroslava Šilhavého nicméně vidí v potenciálním zajímavějším angažmá. "K tomu musím mít nasbírané zkušenosti v evropských pohárech nebo ligových utkáních v některé z top soutěží. Jednadvacítka mi může pomoct, abych se za rok nebo rok a půl mohl do áčka dostat aspoň na pozici brankáře číslo tři," řekl bývalý hráč Příbrami nebo Mladé Boleslavi.

Dunajská Streda z druhého místa slovenské ligy před desetikolovou nadstavbou ztrácí deset bodů na vedoucí Slovan Bratislava, jemuž v sobotu podlehla 1:3. "My jsme si sezonu pokazili tím, že jsme neporáželi papírově slabší. Jak doma, tak venku. Měli jsme po devíti kolech náskok šesti bodů, pak jsme hrozně ztráceli. Slovan to hraje zkušeně a navyšuje náskok," konstatoval Jedlička.

"Dokud je teoretická šance, určitě budeme bojovat. Ale už to není v našich rukách. Slovan musí klopýtnout s někým jiným, my ho musíme dvakrát porazit a všechny zápasy vyhrát, což bude strašně těžké," uvedl český gólman, který v aktuální sezoně absolvoval všech 22 ligových utkání. "Na svůj věk a post mám dobrou minutáž. Jsem rád, že mi věří a mohu tady sbírat zkušenosti týden co týden," dodal Jedlička.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy