Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

ME do 17 let startuje, české hráčky čeká v těžké skupině na úvod Francie

Plzeň – Boj o trofej mistryň Evropy do 17 let v Česku startuje. Podruhé za sebou se na něm představí i Češky, které však čeká velmi těžká skupina. Svěřenkyně Karla Rady narazí na Francii, Španělsko a Německo. Druhou skupinu tvoří Anglie, Norsko, Nizozemsko a Irsko. Přímý přenos utkání Česko – Francie sledujte od 10:25 na ČT sport nebo na webu ctsport.cz.

Fotbal
zdroj: ČT24

"Máme nejtěžší možnou skupinu, ale bude to pro nás obrovská motivace. Už teď je jasné, že turnaj bude i díky takovým soupeřům obrovským zážitkem," řekl trenér Rada.

"Pokud se náš ženský fotbal chce posunout, tak velké výzvy potřebujeme. Soupeři jsou výkonnostně před námi, ale pokud se jim chceme přibližovat, vzájemné zápasy nám jenom pomohou. Ale je jasné, že to bude strašně těžké," připustil.

Ze základních skupin postoupí vždy dva celky do semifinále, hraného 11. května. Finále je na programu 14. května v Plzni. Titul obhajují Němky, které získaly už pět z dosavadních osmi titulů. Další dva má Španělsko a v roce 2013 senzačně vyhrálo Polsko.

Je nám líto, video expirovalo.
Sedmnáctku na úvod ME čeká silná Francie. Rada by ale rád překvapil

Na letošním šampionátu se nehraje o postup na mistrovství světa, které se v této kategorii koná každé dva roky. O turnaj v Uruguayi 2018 se tak bude hrát až na příštím evropském mistrovství, které za rok hostí Litva. 

Boje ve skupinách začnou v úterý od 11:00, české reprezentantky nastoupí v Plzni proti Francii. Hrát se bude také v Příbrami, Domažlicích a Přešticích.

Program ME:

Úterý 2. května: 11:00 ČR - Francie (Plzeň), Irsko - Anglie (Příbram), Norsko - Nizozemsko (Domažlice), 16:00 Německo - Španělsko (Přeštice).

Pátek 5. května: 11:00 ČR - Španělsko (Domažlice), Irsko - Norsko (Plzeň), Německo - Francie (Příbram), 16:00 Nizozemsko - Anglie (Přeštice).

Pondělí 8. května: 14:00 ČR - Německo (Příbram), Francie - Španělsko (Přeštice), Anglie - Norsko (Plzeň), Nizozemsko - Irsko (Domažlice).

Čtvrtek 11. května: 11:00 semifinále 1A - 2B (Domažlice), 16:00 semifinále 1B - 2A (Příbram).

Neděle 14. května: 18:30 finále (Plzeň).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy