Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Přednosti obránce Hanouska? Kondice a rychlost, říká o sobě

Praha – Talentovaný levý obránce Matěj Hanousek je pravým patriotem. Pražský rodák začínal s fotbalem v Sokole Řepy a vyjma Sparty prošel všemi mužstvy v hlavním městě, jež hrají první ligu. Přes vršovické Bohemians a Slavii nakonec skončil v mládežnických týmech Dukly a postupně se propracoval až do prvního týmu.

Matěj Hanousek
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Jako obránce na svůj premiérový prvoligový gól stále čeká, v reprezentačním výběru se však již dočkal. Dres národního týmu se mu přitom dlouho vyhýbal. Zatímco někteří jeho současní spoluhráči z jednadvacítky nastupovali za reprezentaci již od dorosteneckých kategorií, Hanousek poprvé okusil příchuť mezistátního zápasu právě až v mužstvu lvíčat.

Trenér Jakub Dovalil ho povolal do týmu v dubnu 2013 k přátelskému zápasu se Slovenskem. "To je nepochybně moje nejsilnější fotbalová vzpomínka. Hráli jsme se Slováky a rodiče se jako Pražáci museli vypravit až do Kroměříže. A když jsme nastupovali a hrála hymna, tak jsem viděl mámu na tribuně, jak brečí," vzpomíná Hanousek. Reprezentační premiéra dopadla dobře, Češi vyhráli 1:0 a mladý obránce odehrál téměř hodinu.

Tehdy ještě neskóroval, to se mu podařilo až o téměř rok později, když Češi v přípravě hostili Nory a právě Hanousek byl jediným střelcem českého týmu.

Jeho velkou předností je čistá hra, v deseti zápasech v dresu národního mužstva do 21 let neviděl jedinou kartu. "Mé přednosti jsou v pohybu – kondice a rychlost. Určitě do obrany mám co dohánět, měl bych zapracovat na osobních soubojích," říká Hanousek. Podobně jako v lize, i v jednadvacítce se, zdá se, zabydlel, a má tak velkou šanci zažít v červnu na domácím Euru vrchol své dosavadní kariéry.

Profil Matěje Hanouska
zdroj: Fotbalovalvicata.cz
Zdroj
Fotbalovalvicata.cz

Hlavní zprávy