Následuje
FIS magazín SP

Mohl jsem být slavný, bohužel to nevyšlo, řekl po Dánech Kadeřábek

Praha – Tradičně obstarával svoji pravou stranu hřiště, ale kromě bránění a rychlých výpadů si obránce Pavel Kadeřábek v duelu s Dánskem připsal také vedoucí branku. "Napadlo mě, že bych mohl být slavný. Přestup, můj gól na 1:0..., ale bohužel to nevyšlo," zhodnotila nová posila bundesligového Hoffeinheimu, které snový den zkazili seveřané v druhé půli, v níž duel otočili.

Pavel Kadeřábek (vpravo) se snaží dostat k míči přes Dána Yussufa Poulsena
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Gólový moment třiadvacetiletého obránce přišel v pětatřicáté minutě, kdy od křídla prošel kolem několika soupeřových protihráčů a levou nohou zamířil přesně. "Na tréninku pravou moc nestřílím, protože občas cítím zraněné koleno. Frýdek mi to dobře odtáhl a já to napálil na branku," dodal.

Český tým ale vedení neudržel a po přestávce pasivní hrou dovolil soupeři skóre otočit. "První poločas jsme na ně vlítli a oni vůbec nevěděli, co hrát," uvedl Kadeřábek. "O přestávce jsme si řekli, že se nesmíme zatáhnout, a pak se prvních dvacet minut zatáhneme... Nikdo neví, proč jsme to udělali. Přitom to bylo jen čekání na gól," přidal.

Podle Kadeřábka to byla právě malá aktivita, která připravila českou reprezentaci o cenný výsledek. "Dány jsme zaskočili, ale nemyslím si, že by se oni tak zásadně po přestávce zlepšili. Spíš my jsme začali hrát hrozně a z toho pak vyplynuly ty dva góly," prohlásil.

"Škoda, že jsme před přestávkou nedali na 2:0, to by se nám hlídalo líp. Ale zase bychom se třeba ještě víc zatáhli, těžko říct," přidal Kadeřábek. "Dostali jsme se pod tlak a musíme porazit v dalším zápase Srby. A podle mě pak musíme porazit i Němce. Ale v prvním poločase jsme ukázali, že můžeme hrát s každým," uvedl.

Prohra Kadeřábkovi zkazila den, kdy se dočkal vysněného přestupu. "Smlouvu jsem podepsal včera, zástupci Hoffenheimu byli za mnou na hotelu," prozradil. "S trenérem Dovalilem jsem byl domluvený, že mě klidně pustí třeba na dvě hodiny pryč, ale nebylo potřeba. Stavili se za mnou a během volna jsme to za dvacet minut podepsali. Nenarušilo to přípravu ani koncentraci," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy