Následuje
ČP v basketbalu

Schick by rád sezonu zakončil úspěchem. Že mám tým táhnout, slyším často, řekl

Praha – V celé kvalifikaci mistrovství Evropy do 21 let nebylo lepšího kanonýra než Patrika Schicka. Desetigólový střelec Sampdorie Janov, o něhož usiluje turínský Juventus, si tak uvědomuje, že na blížícím se šampionátu na něj bude upřena velká pozornost a český tým na něj bude spoléhat. On sám by povedený ročník zakončil nějakým pořádným úspěchem. Přímé přenosy ze šampionátu sledujte na ČT sport nebo webu ctsport.cz.

Patrik Schick
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

"Že se na mě spoléhá? To slyším poslední dobou hodně často, takže asi tak," řekl s úsměvem Schick na srazu jednadvacítky před čtvrtečním odletem do Polska.

"Ale jo, když už jsem ty góly v kvalifikaci dal, možná se počítá s tím, že bych je měl dávat i na Euru," doplnil Schick, o jehož přestupu do Juventusu se v těchto dnech hodně mluví, ale hráč dnes okolnosti případného transferu nekomentoval.

K jednadvacítce se připojil poté, co byl s reprezentačním A-týmem na zápasech v Belgii a Norsku. "Měli jsme tři dny volno, takže času moc nebylo. Snažil jsem se ho využít, abych si to trošku užil, teď už zase budeme mít dost práce. Chtěl jsem si to užít s rodinou a kamarády," uvedl Schick.

K jednadvacítce se připojili hráči z áčka včetně Schicka i Jankta

V sobotu musel se spoluhráči v A-týmu vstřebat zklamání z remízy 1:1 v Norsku, po níž se reprezentaci vzdálil postup z kvalifikace na světový šampionát. "Je to samozřejmě pořád nepříjemné, bohužel stalo se, už s tím nic neuděláme. Teď chci dát áčko stranou a soustředit se jen na jednadvacítku. Rád bych sezonu zakončil nějakým úspěchem," řekl Schick.

Síly na Euro po náročné sezoně v sobě ještě najde. "Jde hlavně o to, jakou má každý motivaci. Od začátku říkám, že se na Euro těším, jsem rád, že jsem konečně někam takhle postoupil. Je to pořád závěrečný šampionát, kam se každý rok nepostupuje. Takže motivaci mám velkou, přeju si, abychom něco společně dokázali. Úspěch by byl, pokud bychom postoupili ze skupiny," prohlásil Schick.

Český celek v silné skupině narazí na Německo, Itálii a Dánsko. "Budou to těžké zápasy, to víme. Že bych se na nějaký vyloženě úplně těšil, to asi ne, ale trošku specifičtější zápas pro mě bude asi ten s Itálií," dodal hráč Serie A.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy