Následuje
FIS magazín SP

Italský brankář to schytal od fanoušků AC Milán. Odteď je "Dollarumma"

Krakov - Fanoušci AC Milán překřtili na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let italského brankáře Gianluigiho Donnarummu na "Dollarummu" a při nedělním utkání ho na hřišti zasypali falešnými bankovkami. Zhrzení milánští příznivci nemohou osmnáctiletému gólmanovi odpustit, že minulý týden odmítl v klubu podepsat novou dlouhodobou smlouvu.

Italský brankář Gianluigi Donnarumma
zdroj: ČTK/AP

Utkání Itálie s Dánskem muselo být v neděli v Krakově během prvního poločasu krátce přerušeno poté, co členové polského fanklubu AC Milán v sektoru za brankou naházeli na hřiště falešné peníze. Během zápasu navíc skandovali na adresu gólmana různé urážky a roztáhli transparent s nápisem "Dollarumma".

Itálie nakonec duel vyhrála 2:0 a Donnarumma, jenž se děním v hledišti nenechal znervóznit, ve druhém poločase uhájil skvělými zákroky čisté konto.

Dolary na hrací ploše v Krakově
zdroj: ČTK/AP

Donnarumma, jenž je v Itálii považován za obrovský talent a nástupce hvězdného Gianluigiho Buffona, minulý týden odmítl prodloužit v AC smlouvu. Klub, v němž působí od 14 let a v šestnácti v něm debutoval za seniorský tým, tak zřejmě v létě opustí. Italská média spekulují o zájmu Realu Madrid a Paris Saint-Germain.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy