Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Německo

Hráči z áčka už se připojili k jednadvacítce, Jankto s Barákem by měli být fit

Praha – Kouč Vítězslav Lavička už má všechny své nominované svěřence před mistrovstvím Evropy do 21 let pohromadě. K týmu se přidala i trojice Patrik Schick, Tomáš Souček a Jakub Jankto, kteří kvůli zápasům reprezentačního "áčka" chyběli na soustředění v rakouském Kaprunu, a také Antonín Barák, jenž doléčil zranění. Bolístka trápila i Jankta, ale oba by měli být na nedělní utkání s Německem připraveni. Přímé přenosy ze šampionátu sledujte na ČT sport nebo webu ctsport.cz.

Čeští mladíci se radují ze vstřelené branky
zdroj: ČTK/Sznapka Petr

"Po návratu z Kaprunu jsme byli v kontaktu s hráči a lékařským týmem z áčka. Největší problém byl u Jakuba Jankta, který měl šrámy z víkendového zápasu v Norsku. Podle zpráv, které jsem dostal od lékařů i Jakuba samotného, by měl být k dispozici a připraven do plného tréninku," řekl trenér Vítězslav Lavička.

"Měl jsem lehčí problémy, leduji to, takže by to mělo být v pořádku do Eura. Měl bych být v neděli k dispozici," doplnil Jankto.

Barák měl na soustředění v Rakousku individuální program a vpodvečer se poprvé zapojí do plného tréninku s týmem. "Po návratu z Rakouska jsem trénoval na 100 procent, ale dneska půjdu poprvé do tréninku s týmem, tak tam se asi uvidí. Cítím se dobře, mělo by být vše připraveno na Euro. Vše k tomu směřovalo, myslím, že by neměl být problém, že bych to nestihl," uvedl Barák.

Je nám líto, video expirovalo.
K jednadvacítce se připojili hráči z áčka včetně Schicka i Jankta

"Ohledně Tondy a Jakuba jsou to pro nás dobré zprávy. Tondův stav se rapidně zlepšuje, ještě podstoupí dnes kontrolní magnetickou rezonanci, která by měla definitivně potvrdit, že je sval v pořádku," dodal Lavička.

"Lvíčata" měla po pátečním návratu z Rakouska čtyři dny volno. "Vypnul jsem, i mně přišlo vhod, že tam několik dní volno bylo. V sobotu jsem byl na svatbě trenérskému kolegovi a kamarádovi (asistentovi) Martinu Svědíkovi. Bylo to velmi příjemné zpestření. Myslím, že i kluci si to užili a přivítali pár dní volna," uvedl Lavička.

"Po Norsku jsem měl tři dny volna, strávil jsem to spíš s rodinou. A byl jsem i na kole a zaběhat si, abych něco dělal. Nemohl jsem jen ležet," řekl Souček.

Jednadvacítka zamíří do Polska ve čtvrtek dopoledne. V neděli vstoupí do základní skupiny duelem s Německem, dalšími soupeři jsou Itálie a Dánsko. Všechny zápasy skupiny odehraje v Tychách.

"Teď už to chceme vyladit tak, aby tréninkový mikrocyklus byl co nejvíc podobný sezoně. Dnes jsme se sešli, po dobrém rozcvičení máme v plánu trochu intenzivnější tréninkovou zátěž. Zítra se přesuneme do Polska a tam už se budeme věnovat taktickým věcem směrem k Německu," dodal Lavička.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy