Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Barák před Italy šetřil sval. Čeká nás ještě těžší soupeř než Němci, myslí si Jankto

Katovice (Polsko) – Po úvodní prohře s Německem mají rozdané karty jasně: pokud chtějí udržet naději na semifinále mistrovství Evropy, musí čeští reprezentanti do 21 let v druhém duelu skupiny proti Itálii nutně vyhrát. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky se proto na svého soupeře už pečlivě připravují. Jediný, kdo měl během tréninku úlevy, byl Antonín Barák, který si zahrál utkání po více než měsíci. Na středeční duel bude ale připraven. Přímé přenosy sledujte na ČT sport nebo webu ctsport.cz.

Antonín Barák
zdroj: ČTK autor: Krumphanzl Michal

Dvaadvacetiletý záložník léčil před Eurem svalové zranění a proti Německu naskočil v Tychách v 56. minutě. Pondělní trénink, který "Lvíčata" absolvovala před polednem v Katovicích, kde bydlí, sice ukončil dříve, ale spíše z preventivních důvodů a do utkání s Itálií by měl být fit.

"Skončil jsem spíš kvůli tomu, že sval je celkově unavený. Včera jsem skoro po pěti týdnech hrál poprvé zápas, odehrál jsem skoro 40 minut, byla to docela velká zátěž. Sval na to není zvyklý, musel si dnes odpočinout. Je potřeba, aby se to zase co nejvíc pošetřilo a uklidnilo," řekl Barák.

"Ale jinak si myslím, že jizva už je zahojená, tam by neměl být problém. Jestli to bude na základ, to nedokážu říct. Já bych samozřejmě hrozně chtěl, ale zase bych byl hrozně nerad, kdybych nějak třeba limitoval tým, abych upřednostňoval sebe. Uvidíme, ještě se budeme s trenérem bavit, jestli mě vůbec bude chtít do základu nasadit," dodal záložník, který ze Slavie od nové sezony zamíří do Udine.

Je nám líto, video expirovalo.
Jednadvacítka uznala kvalitu Německa. Na tréninku fungovaly dvě skupiny

Jednadvacítka si po prohře s Německem zkomplikovala boj o postup. Jelikož do semifinále postoupí pouze vítězové všech tří skupin, které doplní nejlepší celek z druhých míst, potřebují čeští mladíci ve zbylých dvou zápasech s Itálií a Dánskem zvítězit. Ani šest bodů přitom nemusí stačit.

"Tenhle systém je těžký, ale nic s tím nenaděláme. Nevymysleli jsme ho, ale je to pro všechny stejné. Věděli jsme, že potřebujeme na úvod uhrát bod nebo vyhrát, abychom se mohli odrazit. To se bohužel nepovedlo, a tak musíme vyhrát oba dva zápasy a doufat, že prostě Němci ztratí," řekl brankář Lukáš Zima.

"Naším cílem je dvakrát vyhrát a potom se uvidí. Jsme si vědomi sil Itálie, podle mě je to ještě lepší tým, než jsou Němci. Ty kluky znám opravdu dobře," uvedl záložník Udine Jakub Jankto. "Musíme dobře nastoupit a aktivitu udržet co nejvíc minut," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy