Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropská liga UEFA

Euro 21 nejspíš bez Vydry. Dovalil je rozladěný

Praha - Fotbalisté do 21 let odletěli na soustředění do Rakouska bez Matěje Vydry. Klíčového útočníka odmítá Watford pustit a jeho start na mistrovství Evropy, které v České republice odstartuje zhruba za dva týdny, je nepravděpodobný. Definitivně se má rozhodnout v úterý. "Ještě to není zcela jasné, ale je to zvláštní, ještě jsem se s tím nesetkal," řekl trenér Jakub Dovalil. "Když si představím, že s anglickou jednadvacítkou jede brankář z Watfordu, byť jde o dvojku, hází to poněkud zvláštní světlo," uvedl kouč.

Matěj Vydra v utkání proti Anglii
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Postoj Watfordu, za který Vydra nastřílel ve druhé anglické lize 16 branek a pomohl mu k postupu, je pro Dovalila zklamáním. "Vždycky, když měli nějaké požadavky, tak jsme jim vyšli vstříc. Například když jsme v úterý hráli my a oni v pátek o postup do Premier League, tak jsme se bez problémů domluvili na časovém úseku, který Matěj odehraje," uvedl.

Reprezentační manažer Jaromír Šeterle se Vydrovy účasti na domácím šampionátu nevzdává. "Na kongresu FIFA jsme oslovili šéfa anglické fotbalové asociace pan Dykea, aby se u Watfordu přimluvil, protože když nastupoval do funkce, tak chtěl omezit moc klubů a upřednostnit reprezentaci," uvedl.

Matěj Vydra
zdroj: ČTK autor: Milan Kammermayer

Šeterle: Nečekáme zázraky

"Oslovili jsme ho písemně a osobně s ním mluvil sekretář FAČR Rudolf Řepka i předseda Miroslav Pelta. Dyke slíbil, že intervenci provede, ale Anglie má svých starostí dost, takže nečekáme nějaké zázraky a nemusí to vyjít," uvedl Šeterle s tím, že rozhodnutí padne v úterý.

"Zítra jedu za týmem autem, a když v něm Matěj nebude, tak už to nebudeme řešit. Máme tady další hráče, kterým je potřeba důvěřovat. Uděláme za tím tlustou čáru a soustředíme se na mužstvo, které máme k dispozici a které chce hrát," prohlásil manažer jednadvacítky.

Jiří Skalák
zdroj: ČTK

Skalák léčí koleno a start vidí na 70 procent

S reprezentací naopak odletěl záložník Jiří Skalák, byť stále ještě léčí operované koleno. Třiadvacetiletý hráč Mladé Boleslavi je přesvědčen, že šampionát stihne. "Vypadá to dobře, už jezdím na kole a postupně začínám s rychlou chůzí a během. A když jsem mluvil s doktorem, co bych měl dělat na soustředění, tak bych měl dva, tři dny trénovat sám, ale pak už bych se měl pomalu zapojovat," řekl Skalák.

Že by kvůli zranění přišel o Euro, si prý vůbec nepřipouští. "Na začátku doktoři viděli moji účast padesát na padesát, ale teď jsou zprávy pozitivní a je to spíš sedmdesát na třicet," uvedl. "Ale uvidíme, jak to bude vypadat, až kopnu do balonu. Ale cítím se dobře, tak snad se nic nezmění," dodal.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy