Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Dovalil: O základu mám téměř jasno. Ještě uvažuji nad útočníkem

Praha – Jakub Dovalil má tři dny před startem mistrovství Evropy fotbalistů do jednadvaceti let víceméně jasno, kdo nastoupí do úvodního duelu proti Dánsku. Jedinou pozici, nad kterou ještě přemýšlí, je útočník, kde si bude vybírat hned ze tří jmen. "Moc možností není, jsou tři - Přikryl, Kliment a Skalák. Nikdo jiný nepřipadá v úvahu," uvedl kouč

Trenér jednadvacítky Jakub Dovalil
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

Dovalila těší i fakt, že má poprvé v přípravě kompletní tým. K týmu se v sobotu připojila trojice opor ze seniorské reprezentace Pavel Kadeřábek, Václav Kadlec, Ladislav Krejčí a po zdravotních problémech už také naplno trénují Ondřej Petrák s Jiřím Skalákem.  

"Oba už včera trénovali s mužstvem bez omezení," řekl Dovalil, který už také vybral brankářskou jedničku. Konkrétní však být nechtěl. "Ne že bych chtěl dělat tajnosti, ale nechci dát soupeři výhodu. Dnes jsou statistické programy tak vymakané, že by si Dánové mohli všechno vyhledat a připravit se na to," vysvětlil.

Dovalil se rozhodoval mezi Tomášem Koubkem z Hradce Králové a Jiřím Pavlenkou z Ostravy. "Bylo to hrozně těžké. Protože sezona vyšla všem brankářům. Pavlenka měl výborný podzim a jaro trochu slabší. Koubek to zase měl naopak," prohlásil kouč.

Dovalil už má prý také jasno o základní sestavě pro první zápas s Dánskem. "Jedenáctka se nám vyjasňuje. Poslední post, kde trochu váháme, je útočník. Ale tam moc možností není, jsou tři - Přikryl, Kliment a Skalák. Nikdo jiný nepřipadá v úvahu," uvedl kouč, který hledá náhradu za Kadlece, který stejně jako stoper Tomáš Kalas zmešká úvodní duel kvůli červené kartě.

Oba hráči by se však podle Dovalila měli představit ve druhém vystoupení proti Srbsku. "Zatím řešíme první zápas, od něj se odpíchneme dál," řekl trenér. "Když to dopadne dobře, třeba nebude potřeba něco měnit. Ale musíme si uvědomit, že Kalas i Kadlec jsou kvalitní hráči. Takže by byl luxus je do druhého zápasu nepostavit," uzavřel.

Je nám líto, video expirovalo.
Jednadvacítku doplnili před ME už i Kadeřábek, Krejčí a Kadlec
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy