Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

ČT bude vysílat Euro do 21 let i do Indie, Thajska či Kanady

Praha - Ve středu 17. června startuje na obrazovkách ČT sport fotbalové mistrovství Evropy hráčů do jedenadvaceti let. Všechny přenosy bude poprvé do všech zemí zajišťovat Česká televize. O vysílací práva mají zájem nejen evropské státy, ale i televizní společnosti z Asie, Jižní a Severní Ameriky.

Přenosový vůz ČT
zdroj: ČT sport

"V minulosti zabezpečovala UEFA mistrovství vlastními štáby. Díky stabilně vysoké kvalitě přenosů z České republiky v rámci Ligy mistrů i Evropské ligy, a především díky loňskému Superpoháru mezi Bayernem Mnichov a Chelsea, se však zástupci UEFA rozhodli svěřit zabezpečení šampionátu plně našim štábům," řekl výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

"UEFA považuje šampionát hráčů do jedenadvaceti let za svou druhou nejvýznamnější soutěž a k přípravám i organizaci televizního ztvárnění proto přistupuje podle řady regulí platných třeba pro nadcházející Euro ve Francii. Proto musí například zápasy ve skupinách snímat minimálně dvanáct kamer, pro semifinále a finále se požadavek zvyšuje na patnáct," dodal.

Kromě společností zúčastněných zemí již zakoupili práva na přenosy také vysílatelé z Asie, například Japonsko, Indie či Thajsko, či z amerického kontinentu (Brazílie, USA, Kanada).

Program ČT sport nabídne divákům všech šestnáct utkání v přímém přenosu - s výjimkou dvou časově se překrývajících závěrečných zápasů v základních skupinách. Ty mohou fanoušci sledovat živě na webu www.ctsport.cz a později ze záznamu i v televizi.

Všechna utkání propojí studio umístěné na stadionu v pražském Edenu. Diváci mohou očekávat také pohled do zákulisí celého turnaje, aktuální reportáže o zúčastněných týmech a rozhovory s trenéry či hosty.

Je nám líto, video expirovalo.
S Eurem 21 startuje i velký projekt ČT

Hlavní zprávy