Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Vyhlášení mistrů automobilového sportu

Mchitarjan nenastoupí kvůli politice ve finále Evropské ligy v Baku

Henrik Mchitarjan přijde o finále Evropské ligy proti Chelsea, které se odehraje v Baku. Arménský fotbalista se bojí o svoji bezpečnost. Jeho země totiž kvůli probíhajícímu konfliktu o Náhorní Karabach neudržuje s Ázerbájdžánem diplomatické vztahy.

Henrich Mchitarjan v dresu Arsenalu
zdroj: REUTERS autor: Andrew Couldridge

"Důkladně jsme prošli všechny možnosti, aby mohl být součástí týmu, ale po domluvě s Mickim a jeho rodinou jsme se společně dohodli na tom, že s námi neodcestuje," uvedl Arsenal.

"Psali jsme Evropské fotbalové unii (UEFA) a vyjádřili naše hluboké znepokojení nad touto situací. Micki byl naším klíčovým hráčem při cestě do finále, takže z týmového pohledu je to pro nás velká ztráta. Jsme také hodně smutní, že hráč přijde o velké evropské finále za těchto neobvyklých okolností," stojí v prohlášení londýnského klubu.

Třicetiletý kapitán arménské reprezentace během angažmá v Dortmundu už v roce 2015 vynechal kvůli obavám o bezpečnost utkání Evropské ligy s Gabalou. Do Ázerbájdžánu Mchitarjan neodcestoval ani loni v říjnu, kdy tam Arsenal hrál zápas skupiny Evropské ligy s Karabachem, přestože UEFA nabídla pomoc s vízy.

Letos nepomohlo ani konstatování ázerbájdžánského ministerstva zahraničí, že v zemi se už velkých akcí zúčastnilo mnoho arménských sportovců a sport a politika že jsou oddělené oblasti. "Zvážili jsme všechny současné možnosti a museli udělat těžké rozhodnutí. Je to zápas, který nehrajete moc často, a musím přiznat, že mě hodně bolí, že o něj přijdu. Budu fandit spoluhráčům, aby domů dovezli pohár," napsal Mchitarjan.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy