Následuje
MS 2020 Itálie

Mazuch podepsal s Anderlechtem čtyřletou smlouvu

Brusel - Český fotbalista Ondřej Mazuch podepsal čtyřletou smlouvu s Anderlechtem Brusel, kde dosud jen hostoval z Fiorentiny. Jednadvacetiletý obránce do týmu staronových belgických šampionů zamířil z Itálie loni v létě, dnes na něj Anderlecht dle rok staré dohody uplatnil opci a Mazuch se stal definitivně jeho hráčem. Informoval o tom hráčův agent Pavel Zíka ze společnosti Sport Invest.

Mazuch se v Anderlechtu v první sezoně prosadil nad očekávání, rychle se stal členem základní sestavy a přispěl k tomu, že Anderlecht v předstihu získal belgický titul. Mazuch si navíc s týmem zahrál i osmifinále Evropské ligy. "V Anderlechtu zůstávám rád, přál jsem si už dlouho, aby to tak dopadlo. Dostal jsem tady velkou šanci, které si vážím. A můžu jít dál herně nahoru, mám tady ideální podmínky," řekl Mazuch.

Opora reprezentační jednadvacítky letos dokončuje svoji třetí sezonu v zahraničí, v prvních dvou se neprosadil do prvního týmu Fiorentiny, kde se pral s velkou konkurencí. V Anderlechtu se po boku svých krajanů Daniela Zítky, Jana Poláka a Lukáše Marečka uchytil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy