Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Matula z Teplic si za faul loktem nezahraje osm zápasů

Praha - Disciplinární komise fotbalového svazu dnes zastavila teplickému hráči Milanu Matulovi činnost na osm zápasů nepodmíněně. Matula v ligovém utkání s Plzní udeřil loktem plzeňského Petra Jiráčka a způsobil mu krvavé zranění hlavy. Matula přitom mohl dostat ještě mnohem tvrdší trest, sazebník počítá v případě zranění hráče s možným zastavením činnosti od šesti týdnů až do osmi měsíců. Jedno utkání už si teplický defenzivní záložník odpykal o víkendu.

"Trest se pohybuje na nižší úrovni a je jasně v souladu s tím, co říká disciplinární řád. Pokud dojde ke zranění, není možné dát nižší trest než šest týdnů. Tyhle surové zákroky loktem jsou velmi nebezpečné a hráči, kteří se k nim uchylují, musejí dostat odpovídající trest," řekl novinářům mluvčí komise Jaroslav Kolář.

Disciplinárka vzala v potaz názor komise rozhodčích a delegátů a delegáta zmíněného utkání Miroslava Svobody, podle kterých sudí Milan Makovička v duelu chyboval a měl Matulu za surový zákrok vyloučit. Komise rovněž vycházela z lékařské zprávy a několikrát zhlédla celý okamžik na videu.

Matula popisoval situaci jinak, než ji viděla komise

Právě odlišný popis situace, než jaký disciplinárka viděla na záznamu, Matulovi zřejmě nejvíc přitížil. "Do souboje jsem šel ostře, couval jsem. Ruku jsem měl ve výšce, nechtěl jsem ho trefit a zranit. Trefil jsem ho předloktím, ne loktem," uvedl při dnešním "výslechu" Matula, který se navíc pár minut před inkriminovaným faulem dopustil ještě dalšího nebezpečného zákroku. Pětadvacetiletý defenzivní záložník nechtěl rozhodnutí nijak komentovat. Tepličtí se ale nad výší trestu pozastavili. "Myslím, že podobných zákroků je ve všech možných zápasech dost," podotkl vedoucí severočeského mužstva František Šnobr, který dorazil na Strahov společně s Matulou.

"Při obou zákrocích to, co říká hráč, neodpovídá tomu, co viděla komise na obrazovce. Šest týdnů tedy nedostal proto, že to neodpovídalo popsání, navíc neprojevil lítost," vysvětlil výši Matulova trestu Kolář.

Matulův trest je rekordní

Matula osmizápasovým distancem překonal Řepkův trest ze září roku 2007. Sparťanský bek tehdy vulgárně urážel rozhodčího a napadl pořadatele. Podobně jako Matula za úder loktem dostal Petr Lukáš z Teplic v srpnu 2008 trest na šest zápasů. Později rozhodnutí disciplinární komise zmírnila na čtyři zápasy.

Komise dnes zároveň zastavila činnost na dvě utkání nepodmíněně obránci Vítu Turtenwaldovi ze střížkovských Bohemians Praha, jenž byl vyloučen v zápase na Slavii.

Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy