Následuje
III. zimní olympijské hry mládeže 2020 Švýcarsko

Matič o spoluhráčích: V reprezentaci předvádí bídnou pracovní morálku

Ostrava - Záložník Chelsea Nemanja Matič po porážce srbských fotbalistů s českou reprezentací 1:4 podrobil své spoluhráče tvrdé kritice. Podle Matiče mají hráči v reprezentaci zcela odlišnou morálku než v klubovém fotbale. Prohlásil dokonce, že pokud se v národním mužstvu něco nezmění, přestane reprezentovat.

Nemanja Matič v souboji s Jaroslavem Plašilem
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Vždycky se snažím jít příkladem, ale někdo to nechce vidět. Přístup některých hráčů je nepřijatelný, nejen na hřišti, ale i mimo něj. Bylo to očividné, hned jak jsme se v pondělí sešli," řekl Matič. "Řekl jsem trenérovi, že jestli nedojde ke změnám, tak v nároďáku skončím," dodal.

Srbsko má sice řadu hráčů v předních evropských klubech, ale na evropský šampionát v příštím roce nepostoupilo, stejně jako na předchozí dva velké turnaje – mistrovství Evropy 2012 a mistrovství světa 2014. "Opravdu bych rád věděl, jestli někteří z mých spoluhráčů mají tak bídnou pracovní morálku i ve svých klubech, jak to předvádějí většinu času v reprezentaci," uvedl Matič.

Podobně se vyjádřil manažer reprezentace Savo Miloševič a naznačil, že kvůli bídným vystoupením srbského týmu možná spolu s trenérem Radovanem Čurčičem skončí. "Když v jeho prohlášeních po zápasech s českým týmem čtete mezi řádky, vypadá to, že má blízko rezignaci, a já jsem s ním na jedné lodi. Žádal jsem v uplynulých osmi měsících o trpělivost a podporu pro hráče, ale takový nedostatek odpovědnosti se prostě nedá obhájit," řekl bývalý kanonýr.

Sestřih a ohlasy utkání Česko - Srbsko
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy