Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
41. INVELT Rally Pačejov 2020

Matějovský návrat do nároďáku nečekal

Praha - Po dvou letech se do české fotbalové reprezentace vrátí záložník Sparty Marek Matějovský. Kouč Michal Bílek ho povolal na závěrečné zápasy evropské kvalifikace proti Španělsku a v Litvě a naznačil, že by letenský kapitán klidně mohl nastoupit od začátku. Matějovský připustil, že s nominací už moc nepočítal a o to víc ho potěšila. Jeho návrat by ale ještě mohly zhatit problémy s třísly.

Pardubice - Sparta
zdroj: ČTK autor: Alexandra Mlejnková

"Musím počítat se vším. I s tím, že nakonec na reprezentační sraz ani neodcestuji. V úterý jsem netrénoval, ve středu si dám nějaký lehčí trénink. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet v dalších dnech," řekl Matějovský.

Když mu na konci roku 2009 stejně jako celému týmu nevyšel turnaj ve Spojených arabských emirátech, z reprezentace téměř na další dva roky vypadl. Potýkal se se zraněními a v minulé sezoně se jen pozvolna dostával do formy. Současný ligový ročník ho ale zastihl ve skvělém rozpoložení a Bílek se ho rozhodl pozvat na rozhodující zápasy evropské kvalifikace.

"S nominací jsem už moc nepočítal. Několikrát jsem v poslední době říkal, že je pro mě nejdůležitější především to, co se odehrává na Spartě. Samozřejmě jsem za to ale rád a potěšilo mě to."

Bílek prohlásil, že Matějovský je jednou z variant, jak v zápase se Španěly nahradit v záloze Jaroslava Plašila, který bude chybět kvůli žlutým kartám. Prý si sparťanského kapitána klidně dovede v záloze představit spolu s Tomášem Rosickým.

"Určitě to bude hodně těžký a náročný zápas, ale jsem přesvědčený, že bych to zvládl. Kdyby došlo na to, že bych měl jít na hřiště proti Španělsku, tak určitě neřeknu, že hrát nechci," dodal Matějovský, který v národním týmu odehrál patnáct zápasů. Jediný gól si připsal v předešlé evropské kvalifikaci, ve které pomohl českému týmu skvělým výkonem k nečekané výhře 3:0 v Německu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy