Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Masopust získal čestné občanství hlavního města Prahy

Praha - Legendární fotbalista Josef Masopust se stal čestným občanem hlavního města Prahy. První český držitel Zlatého míče a stříbrný medailista ze světového šampionátu z Chile v roce 1962 převzal ocenění na Staroměstské radnici z rukou primátora Bohuslava Svobody.

Josef Masopust přijímá čestné občanství
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Je to pro mě velké vyznamenání, udělalo mi to strašně velkou radost a moc si toho považuju. Je to jeden z mých velkých úspěchů," řekl Masopust na tiskové konferenci k 2. ročníku Poháru Josefa Masopusta pro studenty středních škol.

Věhlasný záložník si udělení čestného občanství váží o to víc, že s fotbalem začal na Mostecku v malé vesničce Střimice, která posléze kvůli těžbě uhlí přestala existovat. "Musím vzít v úvahu, jak se vyvíjel můj život. Své mládí jsem strávil na Mostecku na zabraném území Němci a k pražskému fotbalu jsem měl strašně daleko," podotkl Masopust.

"Vždy jsem měl ale takové malé přání hrát jednou ligu v Praze a jsem moc rád, že se mi to splnilo. Dnešní ocenění tedy považuji za určité vyvrcholení toho všeho," dodal bývalý slavný hráč Dukly Praha.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy