Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ironman Havaj 2013

Mason z Hullu má po srážce s Cahillem frakturu lebky

Londýn - Prasklinu lebeční kosti si z nedělního utkání Premier League odnesl Ryan Mason. Záložník Hullu nedohrál po střetu s obráncem Chelsea Garym Cahillem. Pětadvacetiletý fotbalista se podrobil operaci, po zákroku je už však ve stabilizovaném stavu.

Zraněný Ryan Mason z Hullu
zdroj: Reuters autor: Eddie Keogh

Mason utrpěl zranění ve 12. minutě zápasu na Stamford Bridge, když do něj Cahill vrazil hlavou ve vzdušném souboji. Přímo na hřišti ho lékaři obou týmů ošetřovali zhruba deset minut, než byl s kyslíkovou maskou na obličeji převezen do nemocnice.

"Všichni v klubu chceme vyjádřit vřelé díky za skvělou a pohotovou péči, které se Ryanovi dostalo od záchranky i na neurochirurgickém oddělení nemocnice St. Mary," uvedlo vedení Hullu, kam Mason přišel před půlrokem z Tottenhamu jako nejdražší posila v historii klubu.

Ráno navštívili Masona kapitán Hullu Michael Dawson s klubovým lékařem. "Ryan už normálně komunikuje a bavil se s nimi o incidentu. On i jeho rodina jsou mimořádně potěšeni podporou, které se mu přes sociální média dostává," uvedl Hull.

Mason se zřejmě vyhnul vážnějším následkům i díky skvělé péči lékařských týmů obou klubů, což ocenila i asociace Headway zabývající se poraněními mozku. "Náhodou jsem na utkání byl a byl jsem svědkem příkladné reakce lékařských týmů. Naše organizace bývá kritická k tomu, jak se ve fotbale přistupuje k poraněním hlavy, ale zde bylo vidět, že se poučili," uvedl ředitel organizace Peter McCabe.

Ošetřován byl i Cahill, který však v zápase mohl pokračovat a v 81. minutě zpečetil gólem hlavou vítězství Chelsea 2:0. Po zápase Cahill vyrazil za Masonem do nemocnice, aby se osobně informoval o jeho stavu a setkal se s jeho rodinou. Na návštěvu ho doprovodili kapitán Chelsea John Terry a asistent trenéra Steve Holland.

"Bylo to opravdu ošklivé a musím říct, že po prvním poločase na tom ani Gary nebyl moc dobře. Rozhodl se ale hrát dál," komentoval srážku z úvodu zápasu trenér Chelsea Antonio Conte.

Podobné zranění utrpěl v anglické lize v říjnu 2006 brankář Petr Čech. Tehdejšího gólmana Chelsea trefil kolenem do hlavy Stephen Hunt z Readingu a zlomil mu spánkovou kost. Čech se vrátil na trávník po čtvrt roce, od té doby chytá v helmě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy