Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Maskotem fotbalového šampionátu 2018 byl zvolen vlk Zabivaka

Moskva - Maskotem fotbalového mistrovství světa 2018 v Rusku je vlk Zabivaka, který dostal přednost před tygrem a kočkou. Do hlasování na webových stránkách Mezinárodní fotbalové federace FIFA a v živém přenosu ruského Prvního kanálu se zapojilo více než milion fanoušků, vlk dostal téměř 53 procent hlasů.

Fotbalista Ronaldo s maskotem MS 2018 v Rusku
zdroj: ČTK/AP/Uncredited

Jméno vlka, z něhož má vyzařovat legrace, šarm i důvěra, implikuje schopnost střílet góly. Na Prvním kanálu ho, stejně jako před čtyřmi lety jeho předchůdce pásovce Fuleca, představil legendární brazilský útočník Ronaldo, s 15 góly druhý nejlepší střelec historie světových šampionátů po Němci Miroslavu Klosem.

Maskotem fotbalového MS 2018 je vlk Zabivaka

"Fuleco měl v Brazílii obrovský úspěch, moje děti ho milovaly, stejně tak i dospělí. Je neskutečné, jak čas letí, a my už tu představujeme maskota příštího šampionátu," uvedl Ronaldo. Prvním maskotem mistrovství světa byl v roce 1966 v Anglii lev Willie.

Později se ze zvířat dostalo i na psa Strykera (USA 1994), galského kohouta Footixe (Francie 1998), dalšího lva Golea (Německo 2006), leoparda Zakumiho (JAR 2010) a naposledy předloni v Brazílii Fuleca.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy