Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ČP ve sjezdu na divoké vodě České Budějovice

Mašek: Je to paráda, bude se nám lépe dýchat

Praha - Úspěšnou premiéru zažil v dresu Bohemians Dominik Mašek. Někdejší velký talent tuzemského fotbalu nasměroval svůj tým k prvnímu vítězství v sezoně - Bohemians porazili Jablonec 2:0.

Dominik Mašek (vlevo) s Vlastimilem Hrubým
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"Je to paráda, hned po tom návratu vstřelit gól. Včera jsem o tom večer tak trošku přemýšlel, že kdyby se to podařilo, bylo by to krásné. Naštěstí se to splnilo, s tím jsem do zápasu šel," řekl Mašek. "Přišel jsem sem na Bohemku, abych střílel góly. To se povedlo, uhráli jsme strašně důležité tři body před reprezentační pauzou a bude se nám dýchat líp," pochvaloval si.

Prosadil se hned v první minutě druhé půle, kdy z dorážky po dvou šancích spoluhráčů dostal míč do sítě. "Byl tam odražený balon, já to přihrával na Martina Haška, který vystřelil. Znovu se to odrazilo ke mně a zaplaťpánbůh propálil vše přede mnou," konstatoval Mašek.

Byl rád, že hned mohl nastoupit od začátku. Pomohlo mu i to, že se zná s koučem Bohemians Miroslavem Koubkem z reprezentační devatenáctky. "S trenérem jsem hned po příjezdu mluvil o mém zdravotním stavu, o kondiční přípravě, jakou jsem měl. V týdnu se to vyvrbilo tak, že jsem nastoupil. Skočil jsem do toho rovnýma nohama a možná to byla ta nejlepší varianta. Prostě to mám radši, když nastoupím rovnou. Trenérovi jsem se snad dneska za důvěru odvděčil," podotkl Mašek.

Miroslav Koubek: "Od první chvíle ukazoval, že fotbal nezapomněl. V devatenáctce byl kapitánem a jako bych ho viděl před těmi dvěma a půl až třemi lety. Nic se nezměnilo. Až jsem se na lavičce divil, proč nedostával v Holandsku šanci. Předvedl naprosto kvalitní ligový výkon po technické, kondiční i taktické stránce."

"Trenér chtěl po mě stejné úkoly jako v devatenáctce. Hrál jsem na podhrotu, takže být aktivní, tlačit se do zakončení a dát gól," uvedl Mašek. "Absolvoval jsem s týmem tři tréninky a dnes ranní rozcvičku. Myslím, že v reprezentační pauze se sehrajeme ještě lépe. Je na čem stavět, tak snad to bude do budoucna ještě lepší," dodal odchovanec Příbrami.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy