Maroko vypadlo na MS Afriky už v osmifinále, Mali porazilo Burkinu Faso

Na mistrovství Afriky už se hraje o čtvrtfinále. Tam už jsou fotbalisté Mali, kteří porazili Burkinu Faso 2:1, a v sobotu se utkají s hostitelem turnaje – Pobřežím slonoviny. Mezi nejlepší osmičku překvapivě neprošlo Maroko, jež nestačilo na Jihoafrickou republiku po porážce 0:2.

Sekou Koita z Mali se raduje z postupu
zdroj: Reuters autor: Luc Gnago

Jihoafričany v San Pédru poslal do vedení v 57. minutě Evidence Makgopa. Semifinalisté předloňského světového šampionátu mohli v 84. minutě vyrovnat, ale Ašraf Hakimí neproměnil penaltu. Zmar Maroka dokonal v nastaveném čase vyloučením Sufján Amrabat. Krátce nato přidal Teboho Mokoena druhou branku Bafana Bafana.

Mali v Korhogu těžilo z povedených začátků obou poločasů. Už ve třetí minutě si dal vlastní branku Edmond Tapsoba a ve 47. minutě zvýšil Lassine Sinayoko. O deset minut později sice Burkinu Faso vrátil do hry Bertrand Traoré proměněnou penaltou, ale Orli těsný náskok udrželi a protáhli sérii bez porážky na 11 zápasů.