Následuje
Hokej den poté

Maroko nechce kvůli ebole pořádat africký šampionát, hledá se náhradník

Johannesburg – Africký fotbalový šampionát je v ohrožení. Maroko, které mělo za tři měsíce turnaj hostit, odmítlo mistrovství v tomto termínu pořádat, kvůli strachu ze šíření eboly. Jeho žádost o odložení mistrovství Afriky však konfederace zamítla, místo toho se obrátila na JAR, Ghanu a další země, zda by případně šampionát mohly uspořádat. První reakce ale příliš vstřícné nebyly. 

Gólové oslavy nigerijských hráčů
zdroj: ČTK/imago

Africká fotbalová konfederace trvá na tom, že šampionát se bude hrát od 17. ledna do 8. února 2015, i když se kontinent nyní potýká s epidemií smrtelného onemocnění. Vedle JAR a Ghany prý oslovila dalších pět zemí.

Ebolou jsou nejvíce zasaženy státy na západě Afriky - Libérie, Guinea a Sierra Leone, kde na ebolu zemřelo již téměř 4500 lidí. Guinea a Sierra Leone ještě hrají v kvalifikaci, ve svých skupinách jsou ale poslední.

Osud mistrovství Afriky se bude řešit 2. listopadu na schůzce zástupců africké konfederace a marockého fotbalu. Jihoafrické ministerstvo sportu uvedlo, že hlavním otazníkem by byla výše nákladů na zorganizování šampionátu v tak krátkém čase. "Turnaj ale může také představovat výzvu, jak se popasovat s ebolou, která zachvátila náš kontinent," stojí v prohlášení ministerstva .

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy