Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS ve florbalu žen v Česku

Maroko africké mistrovství neuspořádá, ani si na něm nezahraje

Káhira – Fotbalové mistrovství Afriky se na začátku příštího roku v Maroku neuskuteční. Konfederace CAF zemi, která kvůli epidemii eboly požadovala přeložení šampionátu na pozdější termín, pořadatelství odebrala. Nový hostitel zatím vybrán nebyl. Zástupci CAF navíc Maroko z šestnáctičlenného finálového turnaje vyloučili. Reprezentace severoafrické země měla mít jako pořadatel start jistý a nehrála proto kvalifikaci, nyní ale o své místo přišla.

Fotbalový míč Jabulani
zdroj: ISIFA/Rex Features

Podle funkcionářů se šampionát odehraje v původním termínu od 17. ledna do 8. února. Zájem prý projevilo několik zemí, jejich nabídky nyní CAF prověřuje. Nový pořadatel prý bude brzy oznámen.

Maroko se obávalo zavlečení smrtelného viru do země a chtělo proto turnaj odložit na červen nebo dokonce až na leden 2016. Zástupci CAF ale trvali na dodržení termínu.

Ebolou jsou nejvíce zasaženy státy na západě Afriky Libérie, Guinea a Sierra Leone, nemoci už na kontinentu podlehlo téměř 5 000 lidí. Guinea a Sierra Leone ještě hrají v kvalifikaci, ve svých skupinách jsou ale poslední.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy