Následuje
SP Švýcarsko

Marek Jarolím odchází z Teplic do čínské superligy

Chang-čou (Čína) - Marek Jarolím si jako třetí český fotbalista vyzkouší čínskou superligu. Z Teplic ho získal na přestup celek Chang-čou Greentown, kde zkušený záložník podepsal smlouvu na dva roky s opcí na další rok. Informoval o tom web čínského klubu. Osmadvacetiletý záložník má týmu pomoci zlepšit současnou jedenáctou pozici v tabulce.

Marek Jarolím ještě v dresu Teplic
zdroj: isifa/MAFRA/Karel Pešek

Osmadvacetiletý odchovanec Sparty bude v Číně nosit dres s číslem 10 a měl by pomoci Chang-čou zlepšit jedenáctou příčku z minulé sezony. Nový ročník začne v Číně v pátek a Jarolím bude jedním ze čtveřice cizinců na týmové soupisce.

Marek Jarolím má na kontě v dresech Sparty, Mladé Boleslavi, Plzně, Slavie a Teplic 194 ligových startů a 31 branek. Naposledy nastoupil v prvním jarním kole proti Dukle, kdy Teplicím gólem z přímého kopu přispěl k remíze 1:1. V sobotním duelu v Příbrami už chyběl.

Zdeněk Ščasný, trenér Teplic:

"Dostal lukrativní nabídku a bylo by nefér mu bránit. Také to měl dané ve smlouvě, že po zaplacení určité částky bude volný. Nemělo cenu ho držet, když byl nespokojený, takže jsme se dohodli. To, jak bude chybět, ukážou až další zápasy."

"Již v letním přestupovém termínu měl Marek zahraniční nabídky, které zvažoval, a jeho příchod do Teplic byl podmíněn dohodou s hráčem o uvolnění v případě zajímavé zahraniční nabídky. Součástí smlouvy tak byly přesně stanovené podmínky, za kterých může být Marek v případě konkrétní nabídky uvolněn. A ty byly splněny," řekl sportovní manažer Teplic Pavel Verbíř na klubovém webu.

S Jarolímovým uvolněním Teplice počítaly už během zimní přípravy. "Nabídka z Číny tady již byla před zápasem s Duklou, ale i sám hráč se soustředil na tento zápas a chtěl týmu pomoci. Otázka přestupu se řešila až po zápase s Duklou, kdy se Marek odpojil od týmu a odcestoval na Dálný východ," dodal Verbíř.

Dosavadní českou stopou v Číně byli Václav Němeček, který působil v letech 1998 a 1999 v klubu Dalian Wanda, a Robert Caha. Ten v roce 2001 hrál za celek Šenjan Lions. Soutěž si vyzkoušeli i trenéři. Josef Jarabinský společně s Miroslavem Koubkem vedl Tchien-ťin a Miroslav Jirkal v roce 2011 dělal asistenta v celku Jiangsu Sainty F.C.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy