ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Marcelo před koncem zachránil Real, Barcelona odpověděla triumfem v derby

Madrid – Místo klidného vítězství se strachovali o výsledek. Fotbalisté Realu Madrid však vyrovnaný duel s Valencií zvládli. Svěřenci kouče Zinédina Zidaneho vyhráli 2:1 gólem netradičního střelce Marcela. Barcelona zareagovala skalpem Espaňolu, který zdolala na jeho půdě 3:0. Atlético rozstřílelo Las Palmas 5:0, Sevilla naopak nečekaně padla v Málaze. Tři kola před koncem je dalším jistým sestupujícím Granada.

Slavící fotbalisté Realu Madrid
zdroj: ČTK/EFE/ autor: Javier Lizon

Real otevřel skóre ve 27. minutě zásluhou přesné hlavičky Ronalda. Pro portugalského útočníka to byla 20. ligová trefa v sezoně. Po změně stran měl příležitost přidat další, střelu z pokutového kopu mu ale lapil brankář Alves.

Valencie vyrovnala v 82. minutě, kdy se parádní střelou z přímého kopu uvedl Parejo. Hostům to však nakonec na body nestačilo, o čtyři minuty později totiž zařídil výhru svému týmu obránce Marcelo.

Barcelona se v prvním poločase derby s Espaňolem trápila, nakonec ale dokázala navázat na vítězství z El Clásica a během jednoho týdne vyhrála i druhý prestižní duel.

O vítězství rozhodl v 50. minutě Luis Suárez, který využil nefungující ofsajdovou past domácí obrany a přesně zakončil samostatný únik. Na 2:0 zvýšil v 76. minutě Rakitič a třetí gól přidal znovu Suárez.

Hráči Atlética nastříleli Las Palmas tři góly během úvodních 18 minut, což se jim nepodařilo šedesát let. Dva přesné zásahy si připsal Gameiro, jednou skóroval Saúl. V 72. minutě pak přidal čtvrtou branku Thomas a v závěru upravil na 5:0 Torres.

Úřadující šampioni Evropské ligy ze Sevilly naopak venkovní duel nezvládli. V Málaze sice vedli brankou Vásqueze, ale domácí skóre utkání otočili a nakonec zvítězili 4:2. Svěřenci argentinského trenéra Jorgeho Sampaoliho tak neudrželi s Atléticem krok a zůstali v tabulce na čtvrtém místě, Málaga je dvanáctá.

Tony Adams prohrál i čtvrté utkání v roli hlavního kouče Granady a jeho tým se po porážce 1:2 na hřišti San Sebastianu loučí s nejvyšší soutěží. Rozhodující gól vstřelil v 84. minutě domácí útočník Juanmi. San Sebastian se po třetí výhře v řadě posunul na šesté místo.

Výsledky 35. kola La Ligy

Villarreal - Gijón 3:1 (48. a 59. Bakambu, 31. Soldado - 73. Douglas), Real Sociedad - Granada 2:1 (45. Vela, 84. Juanmi - 65. Ramos), Real Madrid - Valencie 2:1 (27. Ronaldo, 86. Marcelo - 82. Parejo), Las Palmas - Atlético Madrid 0:5 (2. a 18. Gameiro, 17. Saúl, 72. Thomas, 90.+1 Torres), Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:3 (50. a 87. Suárez, 76. Rakitič), Osasuna - La Coruňa 2:2 (4. Mondragón, 78. vlastní Juanfran - 18. a 70. Guilherme), Betis Sevilla - Alavés 1:4 (12. Pardo - 48. Krstičič, 54. Sobrino, 58. Santos, 90.+4 Katai), Eibar - Leganés 2:0 (62. Kike, 66. Enrich), Celta Vigo - Athletic Bilbao 0:3 (35. a 50. García, 83. Rico), Málaga - FC Sevilla 4:2 (38. Fornals, 51. Ramírez, 77. D. Llorente, 89. Juan Carlos - 30. a 58. Vázquez).