Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Maradonu čeká akutní operace kvůli krvácení do mozku, píší v Argentině

Legendární Diego Maradona se musí dle argentinských médií podrobit akutní operaci kvůli krvácení do mozku. Subdurální hematom odhalila u mistra světa z roku 1986 vyšetření v nemocnici v La Platě, ve které byl hospitalizován v pondělí.

Diego Maradona
zdroj: Reuters autor: Michael Dalder

Podle Maradonova osobního lékaře Leopolda Luqueho půjde o rutinní zákrok. "Je při vědomí, všemu rozumí a souhlasí s operací," řekl doktor. 

Subdurální hematom většinou vznikne po úderu do hlavy. "Musel se praštit a ani si to neuvědomil. To se může stát vzhledem k práškům na spaní, které užívá," popsal Maradonův přítel a manažer Stefano Ceci. "V posledních dnech byl na dně, deprimovaný a anémie tomu ještě přidala. Jeho životní styl se po těch letech na jeho těle hodně podepsal a pandemie jeho psychickému stavu moc nepomohla," dodal Ceci.

Maradona byl přijat na kliniku Ipensa tři dny po 60. narozeninách. Jeden z nejlepších fotbalistů historie trpěl anémií, byl dehydrovaný, zesláblý a velice unavený. Podle osobního lékaře byly jeho potíže vyvolány především psychickými důvody a Maradonův stav se podle dnešního vyjádření postupně zlepšoval.

Legendární záložník se naposledy objevil na veřejnosti v pátek v den 60. narozenin. Už tehdy působil unaveným dojmem. Předtím byl několik dní v karanténě kvůli kontaktu s osobou vykazující příznaky onemocnění covid-19. Lékař ale odmítl, že by se aktuální problémy týkaly koronaviru.

"Nebyl v dobrém psychickém stavu a to mělo dopad i na jeho fyzické zdraví. Není na tom tak dobře, jak by mohl být a jak vím, že by mohl být. Potřebuje pomoc a teď je na to ten správný čas," řekl v pondělí argentinským médiím doktor Luque.

Maradona strávil v minulých letech v nemocnicích hodně času, často v důsledku svého bouřlivého životního stylu, který ho provázel už od dob aktivní kariéry. V roce 2004 byl například v nemocnici se srdečními a respiračními problémy souvisejícími s užíváním kokainu. Později se podrobil odvykacím kúrám kvůli závislosti na drogách a alkoholu. Loni v lednu byl hospitalizován s vnitřním krvácením do břicha.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy