Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Maradona se poprvé ukázal v Brestu jako předseda tamního Dinama

Ve funkci nového předsedy Dinama Brest se poprvé představil legendární argentinský fotbalista Diego Maradona. Fanouškům běloruského klubu se ukázal okázalým způsobem na stadionu a na novou výzvu se podle svých slov těší.

Diego Maradona v akci
zdroj: Reuters autor: VASILY FEDOSENKO

"Chci si pořídit fotku s Lukašenkem. Doufám, že se stane naším fanouškem," uvedl Maradona na adresu autoritářského běloruského prezidenta, který je známý svou náklonností ke sportu.

Sedmapadesátiletý mistr světa z roku 1986 podepsal s Brestem už v květnu smlouvu na tři roky. Bývalá hvězda Barcelony a Neapole uvedla, že nemá problémy s životem v Bělorusku. "To, že tady bude Diego žít, přitáhne na naše zápasy fanoušky z celého světa," míní ředitel Dinama Viktor Radkov.

Je nám líto, video expirovalo.
Maradona se stal novým předsedou běloruského Brestu

Klub přežil finanční problémy, kvůli nimž mu před pár lety hrozil podle agentury Reuters bankrot, a díky novému investorovi ze Spojených arabských emirátů má velké plány. Mimo jiné se chystá vybudovat stadion pro 30 000 diváků.

Maradona působil naposledy ve Spojených arabských emirátech jako trenér druholigového klubu Al Fudžajra. Dříve tam vedl Al Wasl. V minulých týdnech na sebe poutal pozornost svým výstředním chováním na mistrovství světa v Rusku.

Fotbalisty Brestu na jaře vedl český trenér Radoslav Látal, ale po čtyřech měsících skončil. V roli asistenta u týmu zůstal Marcel Lička.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy