Následuje
III. zimní olympijské hry mládeže 2020 Švýcarsko

Maradona dštil síru na argentinského kouče a opěvoval Ronalda s Messim

Buenos Aires - Diego Maradona si vzal na paškál nového reprezentačního trenéra Jorgeho Sampaoliho. Podle něj není současný kouč vicemistrů světa o nic lepší než jeho předchůdce Edgardo Bauza, jenž byl propuštěn po pouhých třech výhrách z osmi zápasů.

Diego Maradona
zdroj: isifa.com

Sedmapadesátiletý Sampaoli dovedl ve svých prvních dvou duelech Argentinu k výhrám nad Brazílií a Singapurem, Maradonu si tím však nezískal. Sampaoli se proslavil jako trenér reprezentace Chile, s kterou v roce 2015 po finálovém vítězství nad Argentinou vyhrál jihoamerický šampionát. V uplynulé sezoně trénoval Sevillu a dovedl ji ke čtvrtému místu v tabulce španělské ligy.

"Sampaoli toho neumí víc než Bauza. Kdyby nás neporazil ve finále Copy América, neznala by ho ani vlastní rodina," uvedl Maradona pro argentinskou televizi TyC.

Sampaoliho vrstevníka Maradonu mimo jiné naštvalo, že trenér nenominoval ke svým úvodním zápasům Sergia Agüera z Manchesteru City. "Nevzít ho je šílenství. 'Kun' vám přinese rychlost a dynamiku," řekl mistr světa z roku 1986 na adresu svého zetě.

Z Maradony možná mluví i uražená ješitnost, neboť ho Sampaoli údajně ještě během svého klubového působení pozval do Sevilly, kde slavný Argentinec v závěru kariéry hrával. "Ale oklamal mě. Říkal, že chce se mnou mluvit o fotbale, ale když se stal reprezentačním trenérem, tak už se mi neozval," řekl Maradona, jenž dříve také trénoval argentinský národní tým a nyní vede klub Al-Fudžajra ve Spojených arabských emirátech.

"Kéž by byl Ronaldo Argentinec"

Maradona, ve své době zářivá hvězda, se často nevyhne srovnání současných největších ikon světového fotbalu, Messiho a Ronalda. "Cristiano je zvíře. Přál bych si, aby byl Argentinec," uvedl na adresu Portugalce, který kromě světového titulu vyhrál, co se dalo.

Největší triumf na světovém šampionátu chybí i Lionelu Messimu. "Stále upřednostňuji Messiho. Baví se fotbalem, soupeře poráží s lehkostí. Leo nemůže vyhrát mistrovství světa sám. Ale i když MS nevyhraje, bude si ho stále pamatovat," dodal.

Zdroj
ČTK, espnfc.com

Hlavní zprávy