MČR Prostějov

Manchester jen remizoval se Southamptonem, United tak nevyhráli popáté v řadě

Londýn - Hráči Manchesteru United popáté v řadě nedokázali zvítězit v Premier League a v dohrávce 28. kola jen remizovali na hřišti Southamptonu 0:0. Svěřenci trenéra Josého Mourinha nemuseli mít ani bod, ale domácí Gabbiadini neproměnil v šesté minutě penaltu.

Wayne Rooney z Manchesteru United (vlevo) v utkání proti Southamptonu
zdroj: Reuters autor: John Sibley

Manchester United nastoupil k utkání bez větší motivace, neboť už nemůže v ligové tabulce skončit jinak než šestý. Pro "Rudé ďábly" je spíše než závěr Premier League důležité finále Evropské ligy, v němž se příští středu utkají s Ajaxem Amsterdam.

Týden před stockholmským finále podal výborný výkon brankář Sergio Romero, jenž dostane přednost před tradiční jedničkou Davidem de Geou. Argentinský gólman už v šesté minutě chytil Manolu Gabbiadinimu penaltu odpískanou za ruku Erica Baillyho, k níž podle všeho došlo mimo pokutové území.

Romero si pak v průběhu zápasu připsal několik dalších zákroků a udržel čisté konto. Nejblíže vstřelení branky v dresu United byl v 71. minutě Anthony Martial, jenž trefil tyč.