Lyžování ČR 2024

Manchester City si upevnil pozici v čele anglické ligy

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 20. kole anglické ligy Liverpool 3:0 a získali v čele tabulky tříbodový náskok před městským rivalem United. Obhájce titulu má však zápas k dobru.

James Milner
zdroj: ČTK/AP

První branku City dal střelou z25 metrův desáté minutě Sergio Agüero, kterému pomohla chyba hostujícího brankáře Pepeho Reiny. Argentinský reprezentant zaznamenal 14. gól v lize a po třech hodinách a 57 minutách ukončil střelecké trápení manchesterského týmu v Premier League.

Druhou trefu přidal ve 33. minutě hlavičkou Yaya Touré. Liverpoolu poté nepomohlo ani vyloučení domácího záložníka Garetha Barryho po druhé žluté kartě a místo toho inkasoval potřetí. Penaltu po zákroku obránce Martina Škrtela na Yayu Tourého proměnil James Milner.

Náskok na třetím místě, které jako poslední zaručuje přímý postup do Ligy mistrů, zvýšili po výhře 1:0 nad Wiganem fotbalisté Tottenhamu. Čtvrtá Chelsea má na tým Hotspur, který odehrál o zápas méně, už pětibodové manko.