Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Máme v zápasech hluchá místa. Z výsledků jsme zklamaní, řekl o přípravě Sparty Hapal

Dvě výhry ze sedmi zápasů. Takovou bilanci mají po přípravě fotbalisté Sparty. Pražanům se nezadařilo ani v generálce na novou sezonu a doma s Lubinem padli 1:2. Radost z toho neměl ani kouč Letenských Pavel Hapal, který ale před startem nového ligového ročníku zůstává optimistický.

Kouč Sparty Pavel Hapal
zdroj: ČTK autor: Vít Černý

Hapal věří, že si jeho svěřenci nechali dobré výsledky na soutěžní zápasy. O základní sestavě má ze 70 až 80 procent jasno a váhá ještě nad složením ofenzivy. Nevyloučil, že ještě dojde k zúžení kádru.

"Hráči i trenéři jsou zklamaní, že jsme v těch přípravných zápasech nedokázali vítězit. Není jiná cesta než dál pracovat a každý ještě musí přidat, abychom si ten výsledek zasloužili," řekl Hapal.

"Věřím, že budeme nachystaní na první soutěžní zápas tak, že výsledky budou určitě lepší než v přípravném období. V přípravě jsme toho totiž moc nevyhráli," dodal Hapal.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparta v generálce na ligu padla s Lubinem

Trápí ho především mizerná sparťanská koncovka. "Samozřejmě v těch zápasech máme určitá hluchá místa, ale na druhou stranu máme spoustu šancí a bohužel je neproměňujeme. V tréninku nacvičujeme koncovku hodně často, ty góly padají," uvedl Hapal.

"Je to o větším klidu, agresivnějším zakončení. Věřím, že hráči klid někde najdou a góly začnou dávat. Třeba se to od prvního soutěžního zápasu zrovna změní v náš prospěch," doplnil kouč.

O základní sestavě pro vstup do ligy s Opavou má skoro jasno.

"Měli jsme během přípravy lehčí zdravotní problémy, od něčeho jsme museli ustoupit, ale máme víceméně jasno o základním stavebním kamenu mužstva. Nějakých 70 až 80 procent hráčů z dnešní základní sestavy by určitě mohlo nastoupit i proti Opavě. Jediné, nad čím přemýšlíme, je nějaké složení ofenzivní činnosti. Který z útočníků, nebo jestli dva útočníci," podotkl Hapal. 

Nevyloučil, že ještě dojde k pohybu v kádru. Možné je posílení i odchod některých hráčů. "Komunikujeme, bavíme se, ale museli bychom být stoprocentně rozhodnutí, že ten hráč nám hned pomůže. Aby to nebyl před sezonou zásah. Může se stát, že kádr někdo opustí. Chceme zúžit kádr na nějakých 22 hráčů do pole plus gólmana," řekl Hapal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy