Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Majitel Olympiakosu poslal hráče na dovolenou, ligu dohraje s juniorkou

Až příliš horká krev koluje v žilách bohatým Řekům, kteří vlastní fotbalové kluby. To potvrdil Evangelos Marinakis, majitel Olympiakosu Pireus. Toho rozzlobila další ztráta jeho týmu v řecké lize do té míry, že poslal hráče předčasně na dovolenou. Navíc jim dal pokutu v celkové výši 400 000 eur (deset milionů korun), které využije na jiné sporty v rámci klubu.

Evangelos Marinakis
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: imago sportfotodienst

Sezonu dohraje Olympiakos s hráči z juniorky. Přitom čtyři kola před koncem má držitel 44 řeckých titulů ještě teoretickou šanci soutěž vyhrát, neboť ztrácí šest bodů na AEK Atény, který má zápas k dobru.

"Já i fanoušci jsme byli dost dlouho trpěliví. Končíte a máte dovolenou. Vybuduji Olympiakos od základů a bude to tým, o jakém všichni sníme," citovala bohatého muže řecká média.

Olympiakos vyhrál předchozích sedm ročníků řecké ligy, ale po sérii nepřesvědčivých výsledků mu hrozí, že jeho nadvláda skončí. Naposledy v sobotu remizoval 1:1 s Levadiakosem, který je v tabulce až desátý. V únoru prohrál se svým soupeřem v boji o titul AEK v lize i poháru.

Nejde o jediný netradiční přístup k fotbalu v zemi pod Olympem. Nedávno tamní vláda téměř na tři týdny přerušila ligu poté, co v zápase s AEK Atény po neuznané brance vnikl na plochu majitel PAOK Soluň Ivan Savvidis s ochrankou a revolverem za pasem. PAOK byl suspendován Asociací evropských fotbalových klubů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy