Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej v 10 minutách

Majitel Chelsea Abramovič předal dozor nad klubem nadaci. Ke vzdání se kontroly ho vyzval člen parlamentu

Dlouholetý vlastník fotbalového klubu Chelsea Roman Abramovič dnes oznámil, že předal "dozor a péči" nad klubem správní radě klubové charitativní nadace. Ruského miliardáře, jenž londýnský tým koupil v roce 2003, vyzval v týdnu v souvislosti s ruským útokem na Ukrajinu ke vzdání se kontroly nad klubem jeden z členů britského parlamentu.

Roman Abramovič
zdroj: Isifa/Getty Images autor: Ben Cawthra

"Vždycky jsem vnímal svou roli jako strážce klubu, jehož úkolem je zajistit, abychom byli co nejúspěšnější v současnosti, pokládali základy pro budoucnost a hráli pozitivní roli v našich komunitách. Měl jsem vždy na srdci nejlepší zájmy klubu a těmto hodnotám zůstávám oddaný," uvedl Abramovič na klubovém webu.

"Proto předávám správní radě charitativní nadace Chelsea dozor a péči nad Chelsea FC. Jsem přesvědčen o tom, že jsou nyní v nejlepší pozici pro to, aby se starali o zájmy klubu, hráčů, realizačního týmu a fanoušků," dodal.

Pětapadesátiletý Abramovič je jedním z mnoha ruských oligarchů či společností, kterým hrozí sankce kvůli ruskému útoku na Ukrajinu. On sám dosud žádným sankcím nečelil.

Poté, co Abramovič koupil Chelsea, stal se z londýnského klubu jeden z nejsilnějších týmů v Anglii i Evropě. Tým vyhrál pětkrát Premier League a Anglický pohár a dvakrát Ligu a mistrů a Evropskou ligu. K nejslavnějším postavám Abramovičovy éry patří český brankář Petr Čech, jenž nyní působí ve vedení mužstva.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články