Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020

Magistrát má koupit Ďolíček, aby Bohemians splnili licenční podmínky

Praha - Jen týden zbývá do uzávěrky, kdy mají prvoligové kluby předložit doklady pro účast v příští sezoně Synot ligy. Pro pražské Bohemians to v minulosti býval problém kvůli nevyjasněným vztahům ke stadionu v Ďolíčku. Tentokrát jim spěchá pomoct pražský Magistrát.

Je nám líto, video expirovalo.
Pražský Magistrát má pomoct Bohemians s Ďolíčkem kvůli licenci

Majitel Ďolíčku chce stadion prodat a Bohemians neprodlouží nájemní smlouvu, kterou mají do konce sezony. "Bohemce hrozí, že v případě, že neprokáže zajištění sportovně-technického zázemí pro příští soutěžní ročník Synot ligy a Fotbalové národní ligy, neobdrží licenci nezbytnou pro účast v těchto soutěžích," řekl licenční manažer FAČR Stanislav Rýznar.

O jiném stadionu klokani nechtějí ani slyšet. "Stěhování někam jinam, tím zabijete Bohemku," prohlásil Milan Šimáček, zakládající člen družstva fanoušků Bohemians.

Zástupci Prahy 10 již na podzim schválili výměnu stadionu za sousední pozemky a doplatek, čímž by se vyřešily dlouhodobé problémy s pronájmem stadionu. Proti dohodě se ale postavila tehdejší rada hlavního města, jejíž souhlas je nutný pro všechny majetkové převody městských částí nad 50 milionů korun. Pražský výbor pro sport proto doporučil urychlené jednání o koupi stadionu do vlastnictví hlavního města. "Tohle je ale velmi významný krok, abychom ty věci řešili velmi rychle," uvedl Karel Březina, člen Výboru pro sport a volný čas.

O získání stadionu městská část jedná už od roku 2011. Stadion a pozemek je oceněn na 109 milionů korun, sousední stavební parcela v majetku hlavního města na 60 milionů Kč. Rozdíl má firmě doplatit radnice. V srpnu dal vlastník stadionu fotbalovému klubu Bohemians výpověď. Město poté připravilo nájemní smlouvu na 20 let za korunu ročně, která vstoupí v platnost směnou majetku.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy