Následuje
Panorama

Magera míří do čtvrté anglické ligy

Londýn – Čtyřnásobný český fotbalový reprezentant Lukáš Magera si vyzkouší angažmá ve čtvrté anglické lize. Na dvouleté smlouvě se zatím ústně domluvil s celkem Swindon Town, kterému má pomoci k okamžitému návratu do třetí ligy. Trénovat ho bude kontroverzní italský útočník Paolo Di Canio. Osmadvacetiletý Magera byl bez angažmá poté, co v červenci ukončil působení v krachujícím Temešváru.

Lukáš Magera
zdroj: Getty Images/EuroFotball

Delší dobu se spekulovalo o Magerově přestupu do Polonie Varšava nebo o návratu do Baníku Ostrava, jehož je odchovancem. Zájem byl údajně i z ruské ligy a testy podstoupil také v ukrajinském celku Volyň Luck. Nakonec se ale fotbalista rozhodl pro cestu do Anglie.

V neděli už sledoval porážku svých nových spoluhráčů s Oxfordem a následně po diskuzi s trenérem Di Caniem souhlasil se smlouvou. Dnes podstoupí lékařské vyšetření a následně podepíše kontrakt. Poprvé nastoupit by mohl ve středečním utkání Ligového poháru proti Bristolu City.

"Je to velmi silný útočník, který má na kontě starty za reprezentaci. Ještě není v optimální formě, ale hráč jeho typu nám dává nové možnosti. Nejenže nám pomůže při hře vzduchem, ale umí to také po zemi. Počítám s ním do základní sestavy," uvedl Di Canio, pro kterého je Swindon trenérskou premiérou.

Třiačtyřicetiletý Ital proslul především jako velmi dobrý útočník, oblékal mimo jiné dresy Lazia, Juventusu, AC Milán, Celtiku nebo West Hamu. Zároveň se prezentoval i několika skandály. V roce 1998 dostal jedenáctizápasový distanc za to, že srazil na zem rozhodčího, který mu dal červenou kartu. V Itálii byl zase několikrát potrestán za oslavení gólu nacistickým pozdravem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy