Dohráno MOL Cup

Maccabi už je bez naděje na postup, z plzeňské skupiny jde dál FCSB

Fotbalisté Maccabi Tel Aviv v Evropské lize prohráli 0:1 s Astanou a ve skupině A, kde jsou i Slavia a Villarreal, přišli dva zápasy před koncem o šanci na postup. Hráči FCSB remizovali 1:1 s Hapoelem Beer Ševa a má jistý postup do play off ze skupiny G, v níž hraje i Plzeň. Postupuje i Arsenal, v jehož sestavě při bezbrankové remíze s CZ Bělehrad tentokrát scházel Petr Čech. Místo ve vyřazovací části si už zajistili také Dynamo Kyjev, Lazio Řím a Zenit Petrohrad.

Vitalij Bujalskij z Dynama Kyjev se raduje z gólu v síti YB Bern
zdroj: ČTK/AP autor: Peter Klaunzer

Bývalá Steaua Bukurešť, dnes FCSB, se sice ve 31. minutě ujala vedení zásluhou Comana, ale takřka vzápětí vyrovnal Sahar. Domácím nakonec remíza stačila k postupu, protože jim k němu pomohlo i vítězství Plzně 4:1 nad Luganem. FCSB udrželo neporazitelnost v soutěži a s deseti body vede tabulku. Druhá Viktoria má na kontě bodů šest, Beer Ševa čtyři a Lugano tři.

O výhře Astany v Tel Avivu rozhodl v 57. minutě Twumasi a připsal si tak třetí gól v posledních dvou zápasech Evropské ligy. Před třemi týdny se na výhře 4:0 nad Maccabi podílel dvěma zásahy. Kazašský celek je tak v tabulce druhý za dosud neporaženým Villarrealem a před třetí Slavií má dvoubodový náskok. Maccabi je bez vítězství a vstřelené branky s jedním bodem poslední.

V brance Arsenalu dostal před Čechem dostal přednost Macey, český gólman usedl jen mezi náhradníky. Londýnský celek měl doma proti Crvene Zvezdě výraznou převahu, ale přesto vyšel poprvé po devíti zápasech střelecky naprázdno. Přesto mu to stačilo k postupu, protože Kolín nad Rýnem si poradil 5:2 s Borisovem.

Dramatickým způsobem si zajistil postup Petrohrad. Zenit po 90 minutách prohrával 0:1, ale ve třetí minutě nastavení vyrovnal Kokorin, což spolu s vítězstvím San Sebastianu 3:0 nad Vardarem Skopje poslalo ruský celek do druhého kola.

Zcela opačné emoce prožívalo Bergamo, které remizovalo s Limassolem 1:1. Italský tým totiž o výhru potřebnou k jistotě postupu přišel ve čtvrté minutě nastavení.

V zápase Guimaraese s Marseille byly k vidění nelichotivý rekord Evropské ligy. Hostující obránce Evra totiž dostal za potyčku s fanouškem Olympique červenou kartu ještě před začátkem zápasu, což se stalo poprvé v historii soutěže.

Francouzský celek sice mohl nastoupit v jedenácti, ale přesto nedohrál v plném počtu, protože v 88. minutě byl vyloučen Kamara. Guimaraes nakonec zvítězil 1:0. Dvě červené karty, tentokrát však po jedné na každé straně, padly také v duelu Arnhemu s Waregemem. Jako první musel předčasně ze hřiště hostující Madu, po přestávce domácí Vitesse přišlo o Buttnera. Belgický celek nakonec vyhrál 2:0 i díky tomu, že domácím rozhodčí neuznali dvě branky.

Skupina B:

Partizan Bělehrad - Skënderbeu Korcë 2:0 (1:0)
Branky: 39. Tošič, 66. Tawamba.

Young Boys Bern - Dynamo Kyjev 0:1 (0:0)
Branka: 70. Bujalskij.

Skupina C:

Ludogorec Razgrad - Braga 1:1 (0:0)
Branky: 69. Marcelinho - 83. Fransergio.

Basaksehir - Hoffenheim 1:1 (0:0)
Branky: 90.+3 Višča - 47. Grillitsch.

Skupina D:

AEK Atény - AC Milán 0:0

Rijeka - Austria Vídeň 1:4 (0:1)
Branky: 61. Pavičič - 41. a 62. Prokop, 73. Serbes, 83. Monschein. ČK: 73. Mišič (Rijeka).

Skupina E:

Lyon - Everton 3:0 (0:0)
Branky: 68. Traoré, 76. Aouar, 88. Depay.

Apollon Limassol - Bergamo 1:1 (0:1)
Branky: 90.+4 Zelaya - 35. Iličič z pen.

Skupina F:

Lokomotiv Moskva - Šeriff Tiraspol 1:2 (1:1)
Branky: 26. Farfán - 41. Badibanga, 59. Brezovec.

FC Kodaň - Fastav Zlín 3:0 (1:0)
Branky: 49. a 90.+1 Verbič, 41. Lüftner.

Skupina G:

FCSB - Hapoel Beer Ševa 1:1 (1:1)
Branky: 31. Coman - 37. Sahar.

Viktoria Plzeň - Lugano 4:1 (3:1)
Branky: 4. a 19. Krmenčík, 45. Hořava, 56. Čermák - 15. Mariani.

Skupina H:

Kolín nad Rýnem - BATE Borisov 5:2 (1:2)
Branky: 54. a 82. Osako, 16. Zoller, 64. Guirassy, 90. Jojič - 31. Milunovič, 33. Signěvič.

Arsenal - CZ Bělehrad 0:0