Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v orientačním běhu 2024

Lvíčata budou skládat reparát za porážku na Islandu, v cestě stojí Velšané

Druhé utkání v rámci kvalifikace o postup na mistrovství Evropy čeká národní tým do 21 let. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka budou v Českých Budějovicích usilovat proti Walesu o první body ve skupině I, před měsícem totiž prohráli na Islandu 1:2. Přímý přenos sledujte od 17:50 na ČT sport a ČT sport Plus.

"I když náš výkon nebyl stoprocentní, myslím si, že jsme na Islandu ukázali, že máme velmi kvalitní hráče, kteří si umí vytvářet šance. Věřím, že doma je proměníme a že zápasy zvládneme," prohlásil Suchopárek.

V úterý budou Češi na českobudějovickém Střeleckém ostrově hostit i Dánsko, skupinu doplňuje Litva. "Stejně jako v minulých kvalifikacích budou klíčem k úspěchu domácí utkání. Spokojený budu pouze se ziskem šesti bodů, to je jednoznačné. Jakákoli domácí ztráta může být citelná, i vzhledem k úvodní prohře," pokračoval čtyřiapadesátiletý stratég.

Wales i Dánsko získaly v prvních dvou kvalifikačních duelech čtyři body. "Víme, jaký je vývoj skupiny, a víme, co potřebujeme. Náš jasný cíl je zvládnout zápas za tři body. Pevně doufám, že nervózní to z naší strany nebude. Měli bychom jim ukázat, kdo je tady doma. Chceme vyhrát, a to je to nejdůležitější," konstatoval útočník Václav Sejk.

Na šampionát přímo postoupí vítězové devíti skupin a tři celky s nejlepší bilancí na druhých příčkách. Další šestice mužstev z druhých pozic zamíří do baráže, v níž se utká o zbylá tři místa na turnaji. Slovensko má coby pořadatel účast na mistrovství jistou.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články