Luiz ve Villa Parku opět úřadoval, Souček s Coufalem odjeli s prázdnou

Čtvrté domácí utkání v sezoně Premier League, čtvrté vítězství. Fotbalisté Aston Villy v 9. kole deklasovali West Ham 4:1 a na pátém místě udrželi krok s elitou anglické nejvyšší soutěže. Dvěma brankami zazářil Douglas Luiz, který v součtu s předchozí sezonou skóroval před vlastními příznivci v šestém duelu za sebou.

Douglas Luiz se raduje z gólu v síti West Hamu
zdroj: REUTERS

Brazilský záložník Luiz otevřel skóre po půl hodině, kdy zpoza vápna tvrdou ranou prostřelil brankáře Areolu, a v 51. minutě vedení zdvojnásobil náskok Villans trefou z pokutového kopu. O pět minut později snížil Bowen a West Ham poté zvýšil aktivitu, ale vyrovnání se nedočkal. Naopak. V 74. minutě se po rychlém brejku prosadil Watkins a v závěru přidal čtvrtý gól domácích střídající Bailey.

Aston Villa neprohrála v pěti posledních ligových zápasech. West Ham podruhé za sebou nezvítězil a je devátý.

Anglická fotbalová liga - 9. kolo:

Aston Villa  West Ham 4:1 (30. a 51. z pen. Douglas Luiz, 74. Watkins, 89. Bailey - 56. Bowen).