Následuje
SP Česko

Los Plzni nepřál. Cíl je ale jenom postup, říká Hubník

Plzeň – Ázerbájdžánský Karabach porazil v úvodním utkání lucemburský Dudelange 2:0 a je blízko postupu do 3. předkola Ligy mistrů, ve kterém na něj čeká Viktoria Plzeň. Český šampion přiznal, že se Karabachu chtěl vyhnout z důvodu dlouhého cestování, časového posunu a náročných klimatických podmínek. Cíl však zůstává stále stejný, Plzeň nebere nic než postup do závěrečného předkola.

Plzeňský Patrik Hrošovský se raduje ze vstřelené branky
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

"Pocity zatím smíšené, nic moc. Chtěli jsme jiného soupeře, bohužel máme Karabach nebo Lucemburčany. Takže uvidíme, jak dopadne jejich druhý zápas. Budeme fandit Lucemburčanům, to je jasné. A musíme se na to nachystat," řekl záložník Milan Petržela.

Karabach má před venkovní odvetou v Lucembursku výrazně blíž k postupu. "Myslím, že je jedno, koho dostaneme. I když jsme chtěli někoho jiného, náš cíl je jasný - postoupit. Myslím, že z 99 procent to bude Karabach," prohlásil stoper Roman Hubník.

Viktoria už s Karabachem v minulosti hrála v přípravě v Rakousku. "Hráli jsme s nimi dva roky zpátky přátelák, prohráli jsme 1:3. Takže těžký soupeř. Musí se pozjišťovat nějaké informace a nachystat se na to pořádně," upozornil Petržela.

Spartu Praha čeká Steaua Bukurešť, Plzeň se nejspíše utká s Karabachem

Západočeši se budou muset vyrovnat především s dalekým cestováním. Karabach hraje domácí zápasy v Baku. "Letadla moc nemusím, jinak cestování mi moc nevadí. Ale to k tomu patří. Samozřejmě jsme mohli letět blíž, ale člověk si nevybere. Musíme se na to připravit se vším všudy, co se týče cestování, počasí, časového posunu. Takže nachystat se, nepřemýšlet, jestli je to dobré nebo špatné, a hlavně postoupit," uvedl Petržela.

"Samozřejmě jsou kratší cesty, ale musíme to brát tak, jak to je. Jsou to letadlem čtyři hodiny, to není málo, ale ani nějaký extrém. Budeme se snažit, abychom cestu zvládli v pohodě," doplnil trenér Roman Pivarník.

Plzeňští budou odvetu Karabachu v Lucemburku pečlivě sledovat. "Bude to hodně důležité, abychom viděli nějaké standardní situace, herní styl, jaký budou hrát. Myslím, že i trenéři z dvojzápasu udělají nějaký sestřih. Pro nás to bude materiál, abychom si potom něco nacvičili," řekl Hubník.

"Zjišťujeme informace, budeme chtít vidět jejich zápas v Lucembursku naživo. Pak vytáhneme zápasy, které hráli. To znamená domácí zápas plus zápasy v Rakousku na soustředění, kde hráli tři utkání. Informací budeme mít dostatek," uvedl Pivarník.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy