Následuje
Branky, body, vteřiny

Logem fotbalového ME 2012 je květina

Kyjev - Oficiálním logem mistrovství Evropy 2012, které se bude hrát na Ukrajině a v Polsku, bude květina. Vizuální podoba loga vychází z takzvané wycinanky, což je tradiční způsob ozdobného vystřihování papíru, jenž je běžný v zemědělských oblastech Polska a Ukrajiny. Organizátoři v Kyjevě za přítomnosti prezidenta UEFA Michela Platiniho a ukrajinských politických špiček představili také slogan šampionátu, jenž zní "Vytváříme společně historii".

Květinový symbol tvoří dva menší květy v barvách pořádajících zemí, hlavní velký květ ve tvaru zlatobílého míče představuje podle tiskové zprávy UEFA emoce a posedlost fotbalem. Stonek symbolizuje strukturální aspekt turnaje, UEFA a evropského fotbalu. Příroda inspirovala také další části vizuální identity. Barevné tóny zahrnují zelenou jako lesy, zlatou jako slunce, purpurovou jako ostružiny a nebeskou modř.

Logo a slogan prvního ME konaného ve střední a východní Evropě byly představeny na kyjevském Michajlovském náměstí. Ceremonie se vedle šéfa UEFA Platiniho zúčastnili ukrajinský prezident Viktor Juščenko, předsedkyně vlády Julija Tymošenková, předsedové polského a ukrajinského fotbalového svazu Grzegorz Lato a Hryhorij Surkis, představitelé osmi hostitelských měst a další osobnosti včetně ukrajinského držitele Zlatého míče Andreje Ševčenka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy