Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Llorente po hádce s koučem nedokončil trénink Bilbaa

Bilbao - Může to být pro sparťany dobrá zpráva. Fotbalistům Athletiku Bilbao se nedaří v domácí soutěži a v týmu před cestou do Prahy na čtvrteční duel Evropské ligy na Letné podle všeho panuje nervózní atmosféra. Jednu z největších hvězd, útočníka Fernanda Llorenteho, dokonce trenér Marcelo Bielsa vyhodil z tréninku.

Fernando Llorente (vlevo) a Javi Martínez ještě spolu v Bilbau
zdroj: EPA autor: Alfredo Aldai

Llorente se podle španělské agentury Europa Press účastnil tréninku hry na dvě branky mezi náhradníky ze sobotního baskického derby se San Sebastianem (0:2) a hráči z rezervy. Když si Bielsa svolal hráče k poradě, útočník nad jeho pokyny jen krčil rameny, načež ho argentinský kouč vykázal ze hřiště. Llorentemu prý hrozí pokuta v nespecifikované výši.

Vztahy Llorenteho s Bielsou nejsou ideální už od počátku sezony, kdy si chtěl úřadující mistr Evropy podobně jako jeho spoluhráč Javi Martínez vynutit přestup. Zatímco Martínez zamířil do Bayernu Mnichov, za vysokého útočníka Llorenteho nakonec nikdo nezaplatil vysokou výstupní klauzuli, byť například Juventus Turín po mistrovi světa z roku 2010 hodně toužil.

Llorente zůstal v Baskicku, ale ze šesti ligových duelů nastoupil zatím jen ve třech posledních, a to pokaždé jako náhradník a vstřelil jeden gól. Španělská média spekulují, že by tým mohl opustit na konci sezony zadarmo, zájem projevují například Barcelona a Chelsea.

Bilbau, které v minulé sezoně došlo až do finále Evropské ligy, se ve španělské lize letos nedaří. Tým ze šesti zápasů vyhrál jediný a po víkendové prohře se San Sebastianem klesl na 15. místo, těsně nad sestupovou hranu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy