Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Liverpool se kvůli chybně neuznanému gólu ohradil proti verdiktu rozhodčích

Liverpool se ohradil proti verdiktu rozhodčích v sobotním utkání 7. kola anglické ligy na hřišti Tottenhamu. "Reds" v prohlášení na svém webu uvedli, že podkopalo "sportovní důvěryhodnost". Domácí zvítězili 2:1 po vlastní brance Joëla Matipa ze sedmé minuty nastavení, Liverpool od 69. minuty dohrával dokonce v devíti.

Inkriminovaný moment se odehrál ve 34. minutě, kdy otevřel skóre zápasu Luis Díaz. Asistent rozhodčího však ihned zvedl praporek.

Následovala nezvykle rychlá kontrola videorozhodčím, při které nebyla na obrazovce vidět grafika kalibrované čáry, jež by střelce gólu z postavení mimo hru definitivně usvědčila. Přesto Díazova trefa neplatila. Liverpool hrál v té době v deseti.

Hned po utkání vydalo Anglické sdružení fotbalových rozhodčích (PGMOL) prohlášení, v němž konstatovalo, že došlo k "významné lidské chybě".

"Branku Luise Díaze rozhodčí na hřišti neuznali kvůli ofsajdu. Jednalo se o jasnou a zřetelnou věcnou chybu a měla následovat náprava prostřednictvím videorozhodčího, který však nezasáhl," uvedli představitelé PGMOL.

"Plně chápeme tlak, pod nímž rozhodčí pracují, ale tento tlak má být existencí a zavedením VARu zmírněn, nikoli zhoršen. Je proto neuspokojivé, že nebyl poskytnut dostatek času, aby mohlo být učiněno správné rozhodnutí, a že nedošlo k žádnému následnému zásahu," uvedl Liverpool.

Klub také zkritizoval výrok PGMOL o "významné lidské chybě". "Veškeré výsledky by měly být stanoveny pouze na základě přezkumu a s naprostou transparentností," stojí v prohlášení.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články