Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Lipsko si Schicka nemůže dovolit, tvrdí trenér Nagelsmann

Zůstane Patrik Schick v Lipsku? Zase může být všechno jinak. Podle trenéra Juliana Nagelsmanna si totiž německý klub nemůže dovolit českého reprezentanta vykoupit z AS Řím za dohodnutých podmínek.

Patrik Schick se raduje z gólu
zdroj: ČTK/DPA autor: Robert Michael

Lipsko získalo Schicka na roční hostování s opcí, která činí 29 milionů eur (asi 775 milionů korun). Čtyřiadvacetiletý útočník v 18 bundesligových zápasech za třetí mužstvo tabulky vstřelil devět gólů a za své výkony si vysloužil chválu. Přesto Schickova budoucnost zůstává nejistá.

"I když se nám podaří skončit na místech zajišťujících účast v Lize mistrů, tak si nemyslím, že můžeme Schicka získat nastálo," řekl Nagelsmann v rozhovoru pro list SportBild.

"Nemůžeme plýtvat zdroji. Máme striktní plán a rozpočet, který musíme respektovat. Pokud hráče neprodáme a nezískáme tím finance, jsou nové nákupy nepravděpodobné," uvedl dvaatřicetiletý kouč.

Lipsko by podle italských médií koupilo Schicka v případě, že by římský klub cenu za bývalého hráče Sparty, Bohemians 1905 a Sampdorie Janov snížil na 20 milionů eur (asi 535 milionů korun).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy