Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Limberský, Vydra ani Gebre Selassie si proti Srbsku a Polsku nezahrají

Praha – V nominaci fotbalové reprezentace pro přípravné dvojutkání proti Srbsku a v Polsku došlo ke změnám. Theodor Gebre Selassie nedorazil na sraz, zdravotní problémy mají i David Limberský a Matěj Vydra. Nahradí je Tomáš Kalas z Middlesbrough a dva novicové: ofenzivní univerzál Ondřej Zahustel z Mladé Boleslavi a liberecký Lukáš Bartošák.

David Limberský
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

"Theo Gebre Selassie s Matějem Vydrou se reprezentačního srazu nezúčastnili, jejich zdravotní stav jsme konzultovali s klubovými lékaři. David Limberský za námi přicestoval, absolvoval prohlídku u našich lékařů a profesora Koláře. Došlo ke shodě, že by jeho start v následujících zápasech byl zbytečným rizikem," uvedl manažer reprezentace Dušan Fitzel.

Gebre Selassie si při nedělní bundesligové výhře Brém v Augsburgu (2:1) přivodil při srážce s vlastním brankářem otřes mozku a musel na vyšetření do nemocnice. Měl by nyní několik dní odpočívat, proto se musel z reprezentace omluvit. "Pořád mám bolesti hlavy, ale naštěstí to není nic vážného," řekl Gebre Selassie. Jeho místo v nominaci zaujme Kalas, který pravidelně nastupuje na pravém beku v Middlesbrough a za reprezentaci odehrál už dva zápasy.

Fotbalový nároďák má nové dresy, obléknou ho i novicové

Čtyřiadvacetiletý Zahustel již delší dobu figuroval v seznamu možných náhradníků na pravý kraj zálohy. Tentokrát už mu trenér Vrba dal přednost před plzeňským duem Milan Petržela, Jan Kopic. V minulosti sice Zahustela trápily zdravotní problémy, v této sezoně je ale v plné síle a podílí se na silné mladoboleslavské ofenzivě. Už nastřílel šest branek a na další dvě přihrál. Celkem v lize odehrál 88 zápasů, v nichž vstřelil 18 branek. Dosud si připsal reprezentační starty za týmy do 19 a 21 let. Za jednadvacítku nastoupil jednou v přípravě proti Rumunsku a hned dal dva góly.

Šanci dostane i Bartošák, který patří k oporám Liberce a daří se mu také v Evropské lize, přestože začíná první sezonu na nejvyšší úrovni. Dosud pětadvacetiletý levý bek hrál jen v nižších soutěžích. Z pozice obránce však výrazně podporuje ofenzivu a v lize už stihl v deseti zápasech vstřelit dvě branky. Nedělní utkání v Brně vynechal kvůli zdravotním potížím. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy